سرمایه‌گذاران طرح‌های اقتصادی خلخال مورد حمایت قضایی قرار می‌گیرند

اردبیل _ ایرنا _ رییس دادگستری خلخال گفت: حمایت قضایی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در اولویت کاری دستگاه قضایی است و ورود به پروژه‌های نیمه‌تمام اقتصادی با هدف کمک به تسریع در حل مشکلات و رفع موانع سرمایه‌گذاری در مسیر ایجاد اشتغال در منطقه صورت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا ، علی نباتی روز پنجشنبه در جلسه کمیته حمایت قضایی دادگستری خلخال افزود: حمایت قضایی از پروژه‌های در حال اجرا ، متوقف شده و نیمه‌کاره سرمایه‌گذاری اقتصادی در بخش‌های مختلف گردشگری ، صنعت و خدمات در اولویت دادگستری خلخال بوده و  ورود دستگاه قضایی به پروژه‌های نیمه‌تمام با هدف کمک به تسریع در حل مشکلات و رفع موانع سرمایه‌گذاری در مسیر ایجاد اشتغال و هموار نمودن مسیر سرمایه‌گذاران برای مجریان طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا در سال جهش تولید در منطقه است.

وی با اشاره به طولانی شده زمان اجرای پروژه گردشگری اندبیل خلخال اظهارداشت: سرمایه‌گذار قبلی خلع ید شده و انتظار می‌رود سرمایه‌گذار جدید با تکیه بر قانون وهمچنین اثبات اهلیت خود هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را در اجرای طرح‌های مورد تهعد خود در این منطقه به مرحله اجرا بگذارد.

رییس دادگستری خلخال بیان کرد: اداره میراث فرهنگی و گردشگری، مدیریت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های اجرایی ضابط دادگستری خلخال با حضور میدانی در محل اجرای پروژه گردشگری تفرجگاه اندبیل ضمن تلاش برای حفظ بیت‌المال و پیشگیری از هرگونه وارد شدن صدمه به جنکل و منابع طبیعی موجود منطقه نسبت به ارزیابی رسمی آن جهت انجام امورات قانونی اقدام کنند.

او گفت: سرمایه‌گذار نیز مکلف است در موعد ۱۵ روزه ضمن تحویل طرح و نقشه‌های کامل مکان سرمایه‌گذاری و پروژه به ادارت ذی‌ربط و  همچنین دادگستری شهرستان، مسوولان شهرستان را در جریان تمامی امورات انجام شده خود قرار دهد.

رییس دادگستری خلخال سنگ‌اندازی از سوی افراد حقیقی و حقوفی در مسیر اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی این شهرستان را به ضرر مردم دانست و افزود: این کارشکنی‌ها تنها به ضرر منطقه تمام شده و گاهی باعث خروج سرمایه‌گذار از منطقه و نیمه‌تمام ماندن طرح‌های اقتصادی آغاز شده می‌شود.

وی اظهارداشت: در گذشته نیز بیش از ۱۰ هکتار به یک سرمایه‌گذار در همین منطقه واگذار شد، ولی به لحاظ وجود معارض شخصی در محل و طولانی شدن زمان اجرای پروژه بدلیل مزاحمت از سوی معارضین محلی بدون دلیل و داشتن هرگونه مستندات قانونی از طرف معارضین حقیقی  بلحاظ ضعف در حمایت از سرمایه‌گذار در موقع خود مانع از ادامه کار سرمایه‌گذار در منطقه شده است.

 دادستان عمومی و انقلاب خلخال نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه نحوه اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی منطقه بصورت مستمر رصد شده و در صورت نیاز با تشکیل کمیته حمایت قضایی مشکلات سر راه سرمایه‌گذاران این طرح‌ها برداشته می‌شود، گفت: سرمایه‌گذاران نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند و تمامی ادارات موظف هستند بصورت قانونی استعلامات موردنیاز جهت شروع پروژه را در اختیار سرمایه‌ گذاران قرار دهند.

آرش جعفری اظهارداشت: مسوولان ادارات عضو کارگروه سرمایه‌گذاری خلخال با حضور در محل اجرای طرح گردشگری اندبیل معارضین حقیقی را شناسایی و نسبت به هموار شدن مسیر سرمایه‌گذاری و اجرای طرح برای مجری تلاش کنند.

محمدرضا نقدی مجدر، سرمایه‌گذار پروژه گردشگری اندبیل خلخال هم در این نشست از تلاش برای تعیین تکمیل این پروژه خبر داد و گفت: موافقت اصولی از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان صادر ولی هنوز برخی از کارها نیازمند کسب تکلیف از مرکز کشور در بخش منطقه جنگلی محل اجرای طرح است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =