حوزه علمیه خراسان اهانت به پیامبر(ص) را محکوم کرد

مشهد- ایرنا- مدیران حوزه علمیه و مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان با صدور بیانیه‌های جداگانه اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) و سخنان رییس جمهوری فرانسه در این ارتباط را محکوم کردند.

مدیر حوزه علمیه خراسان روز پنجشنبه در بیانیه خود خطاب به رییس جمهوری فرانسه آورده است: گستاخی و نفرت پراکنی شما در حمایت از اهانت به پیامبر رحمت و تندیس اخلاق و حامل کتاب وحی الهی امر تازه‌ای نیست اما جهان اسلام دیگر نمی‌تواند سیاست نفرت پراکنی غرب و اهانت‌تان را تحمل کند. 

آیت الله سید مصباح عاملی افزود: اهانت به ساحت مقدس آخرین پیام آور وحی، رسول رحمت و اسوه اخلاق، حضرت محمد امین (ص) دل وجدان‌های بیدار و انسان‌های آزاده را جریحه‌دار و پرخون کرد. اهانتی که به نام آزادی و در راستای پروژه اسلام‌ هراسی و ارائه چهره غیرواقعی از اسلام رحمانی انجام شد.
وی ادامه داد: آزادی اگر بر مبنا و محور انسانیت باشد به گستاخی و ستیزه جویی منجر نمی‌شود، کسانی که در پی خاموش و یا کم‌سو کردن نور وحی الهی هستند باید بدانند هر زمان که به سوی نفرت پراکنی و ستیزه جویی حرکت کردند، روا نیست نام آن را آزادی بگذارند. اگر شعارتان آزادی است پس چرا مسلمانان، مساجد و فعالیت‌های دینی و اجتماعی‌شان در فرانسه با محدودیت‌های بی‌شمار روبرو است.

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: سیاست‌های ضد اسلامیِ خود را آزادی بیان تفسیر نکنید و با سلاح تزویر و دورویی در پس آزادی بیان پنهان نشوید. شما چگونه از آزادی، سخن به میان می‌آورید در حالی که صدها سال است که دست‌تان به غارت کشورهای اسلامی و کشتار میلیون‌ها انسان مظلوم الجزایری، آفریقایی و آسیایی آلوده است.
وی افزود: حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه دین مبین اسلام، دین صلح و انسانیت است و حد و مرزی برای گسترش آن نیست، ضمن محکوم کردن اهانت اخیر به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) در آستانه هفته وحدت از علمای اعلام، اساتید معزز، روحانیون محترم و طلاب گرامی و همه مسلمانان و دینداران جهان می‌خواهد با اقدام قاطع خود با این گستاخی بزرگ برخورد نمایند و نقش تاریخی خویش را در قطع این سیر اهانت ایفا کنند.

کالاهای فرانسوی را تحریم کنید

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان نیز در بیانیه خود گفت: مسجدیان استان‌های خراسان، این فداییان رسول‌الله (ص) و آیین نجات‌ بخش و انسان‌سازش، توهین به ساحت قدسی آن حضرت و جریحه‌دار نمودن قلوب صدها میلیون مسلمان آزاده را محکوم می‌کنند.

حجت الاسلام مجتبی مهدوی ارفع افزود: دست‌های آلوده و خبیث استکبار و صهیونیسم پلید، گردانندگان اصلی عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی هتک حرمت پیامبر اعظم (ص) هستند و امت مسلمان نباید خط اصلی مبارزه با کانون فتنه را گم کند. دشمن اصلی مسلمانان و آیین و مقدسات ایشان، رژیم خونخوار صهیونیستی و آمریکای جنایتکار هستند که باید همواره آماج تنفّر و انتقام‌جویی مسلمانان باشند.
وی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران نباید صرفاً به محکومیّت این اقدام موهن و جنایت سازمان‌ یافته علیه عزّت و کرامت انسانی بسنده کند بلکه باید ضمن اعمال تحریم شدید برای ورود کالاهای فرانسوی، رژیم منحوس و دست‌نشانده فرانسه و شخص رییس ‌جمهوری منحرف و مزدورش را بابت این جسارت و جنایت در محاکم بین‌المللی مورد شکایت و پیگرد قرار دهد.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان در ادامه بیانیه خود گفت: مردم مسلمان و غیور ایران اسلامی باید هم‌نوا با تمامی مسلمانان و آزادگان جهان و کوبنده‌تر از همیشه، ندای آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی، تحت لوای حضرت خاتم‌الانبیا (ص) را سر داده و در تحریم کالاهای فرانسوی و ضربه به کیان اقتصادی و سیاسی آن رژیم، مطالبه‌گر و همگام مسوولان باشند.

وی افزود: خردمندان و صلح‌جویان اروپا، به ویژه مسلمانان و جوانان حق‌طلب آن سامان، باید با قیام علیه تمامیت زر و زور و تزویر حاکمان صهیونیست رژیم‌های غربی، فریاد عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی واقعی را سرداده و دامن ممالکشان را از این جرثومه‌های ننگ و نیرنگ پاک نمایند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع ادامه داد: رسالت مراجع معظم، علمای اعلام و اولیای حوزه‌های علمیه است که با غیرت الهی، عزم پولادین و مصمم‌تر از قبل، سرداران و سربازان جنگ نرم علیه فرهنگ منحط غرب و نظام سلطه را پرورش داده و با نبرد بی‌امان در عرصه‌های نظریه‌پردازی دینی و مقابله با شبهات، عقبه فکری و فرهنگی تمدّن نوین اسلامی را بنیان گذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =