رییس کل دادگستری کرمان: جوان گرایی در قوه قضاییه مورد توجه قرار گرفته است

کرمان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به جوانگرایی در قوه قضاییه طی سال های اخیر، گفت: متوسط سن قضایی در کشور و استان کرمان کاهش یافته و در حال حاضر بخش قابل توجهی از قضات کشور و این استان را جوانان تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز پنجشنبه در نشست با گروه مشاوران جوان استانداری کرمان افزود: رسالت اصلی نسل جوان در برهه کنونی،  شناخت دقیق و عمیق از کشور و جریانات سیاسی و غیرسیاسی منطقه و در حوزه بین المللی و نیز حرکت در مسیر سعادت کشور با محوریت رهبر معظم انقلاب اسلامی و نگاه و اندیشه بلند ایشان است.
وی با اشاره به این مطلب که روحیه جوانی با آرمان گرایی پیوند خورده است، خاطرنشان کرد: تلاش جوانان در دوران مبارزات انقلابی و سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحقق آرمان ها و اهداف این انقلاب بود زیرا می دانستند که رهبری دینی این انقلاب، قله هایی از ارزش های انسانی و اسلامی را برای آن تعریف کرده و باید برای رسیدن جامعه به این قله تلاش کرد.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که دستیابی به اهداف والای انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر همراهی مردم و اعتماد عمومی امکانپذیر است، اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس و اوایل انقلاب تمامی ظرفیت های جوانان به عنوان نیروهای پرانگیزه و علاقه مند به اهداف بلند اسلامی بر مبنای مطالبه گری در جهت اهداف و آرمان های نظام اسلامی به کار گرفته شده بود زیرا همه انقلاب را به عنوان یک آرمان قبول داشتیم و باور این بود که این حکومت که در کلان اسلامی است، در اجزا نیز باید اسلامی باشد.
موحد تاکید کرد: در آن زمان جوانان کشور باید در جبهه های مختلف علمی، تولیدی، سیاسی و نظامی باید می جنگیدندو از کلیت نظام سیاسی اسلامی و نوپای خود دفاع می کردند که این جنگ ها را با موفقیت پشت سر گذاشتند و جوانان امروز نیز باید این اهداف و آرمانها را همواره مد نظر داشته باشند.
وی ادامه داد: امروز نیز شرایط کشور همانگونه است و جوانان کشور باید در عرضه و میدان کنونی در مسیر آرمانخواهی، آرمان طلبی و دفاع از ارزش ها حرکت کنند تا انقلاب مسیر خود را به خوبی ادامه دهد.
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که نظام استکباری دنیا ماهیت استکبار ستیزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دنیا بر نمی تابد زیرا با منافع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آنها همخوانی ندارد، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران نمادی از استکبارستیزی شکل گرفته و از این رو دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن به این نظام به کار گرفته اند.
موحد یادآور شد: دشمنان و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درصدد هستند که مردم را در مقابل دین قرار دهند زیرا این حکومت ماهیت دینی دارد و مردمسالاری این نظام از آن جهت اهمیت دارد که ماهیت دینی دارد و به همین دلیل در تجزیه تحلیل ها و میزگردهای خود دائما به ماهیت این نظام می تازند.
وی به دیدار مشترک با استاندار کرمان اشاره و با گلایه مندی از کم توجهی مدیران اجرایی و مسئولان به مسائل اجتماعی جامعه تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد دادگستری بر مبنای تجربیات و نیروهای متخصص خود به موضوع ساماندهی آسیب های اجتماعی ورود کند که این کار با انتخاب شهرک صنعتی به عنوان پایلوت اجرای طرح و ایجاد پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضایی دنبال شده و تاکنون نیز خدمات خوبی در حوزه شهری، مبارزه با مواد مخدر، احداث مراکز زیربنایی از جمله مدرسه، انتقال کوره های آهک پزی و صدور اسناد هویتی ساکنان این منطقه ارائه شده است.
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم توانمندسازی مردم ساکن در حاشیه شهر کرمان با همکاری سازمان های مردم نهاد، یاداور شد: براساس خدمات ارائه شده به مردم در این مناطق، هم اکنون اعتماد عمومی جلب شده و زمینه همکاری مردم این محله ها با مدیران و دستگاه های اجرایی به منظور رفع مشکلات موجود ایجاد شده است.
موحد تصریح کرد: در ساماندهی وضعیت آسیب های اجتماعی معقدیم که حاکمیت باید سیاست گذاری کرده و زیرساخت های لازم را برای ارتقا سطح زندگی مردم فراهم کند و با همکاری خیران ومعین های اقتصادی مشکلات این حوزه برطرف شود.
وی تاکید کرد: در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی ومناطق حاشیه نشین در کرمان به دنبال ارائه الگویی کشوری برای پیشگیری از وقوع جرم و تبیین راه های صحیح سالم سازی محیط جامعه هستیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =