متقاضیان مسکن شهری خراسان جنوبی به بنیاد مسکن مراجعه کنند

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: افراد متقاضی استفاده از تسهیلات و طرح‌های حمایتی مسکن شهری در این استان به بنیاد مسکن شهر محل اقامت خود مراجعه کنند.

سید کمال الدین میرجعفریان روز پنجشنبه اظهار داشت: بنیاد مسکن بعد از نهایی شدن آمار ثبت‌نام کننده‌ها، اسامی را برای پالایش و برنامه‌ریزی به فرمانداری شهرستان ارسال می‌کند.

وی افزود: ساکنان شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در هر نقطه واقع در محدوده شهر که زمین با کاربری مسکونی داشته باشند، از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: شرط برخورداری افراد از این تسهیلات در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۵ هزار نفر مثل بیرجند این است که فرد بد مسکن باشد.

وی گفت: بد مسکن به افرادی اطلاق می‌شود که در حاشیه شهر یا در بافت فرسوده سکونت داشته یا زمینی در این محدوده در اختیار دارند.

میرجعفریان اظهار داشت: هدف از اعطای تسهیلات به افراد ساکن در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده، بهسازی و ایمن‌سازی واحدهای مسکونی است.

وی متذکر شد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای این افراد در قالب ۵۰ میلیون تومان وام کم‌بهره با کارمزد ۴-۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: خانه اولی‌هایی که زمین در اختیار ندارند، می‌توانند از طریق طرح اقدام ملی مسکن برای خانه‌دار شدن اقدام کنند.

وی افزود: این افراد از طریق طرح اعطای زمین ۹۹ ساله به صورت رایگان صاحب ملک می‌شوند.

همزمان با سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی در خرداد امسال، طی تفاهم‌نامه‌ای برای احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری برنامه‌ریزی شد که از این تعداد پنج هزار واحد برای افراد فاقد مسکن یا ساکنان بافت‌های فرسوده، حاشیه شهرها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده و هزار واحد هم به بازنشسته‌های فاقد مسکن اختصاص یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =