اعتبارات کاهش آسیب‌های اجتماعی در محل خود هزینه شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های متولی مکلف هستند که اعتبارات کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را در محل همان اعتبار هزینه کنند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، عباسعلی بهاری در دومین نشست کارگروه ویژه اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۳۹۹ افزود: خرید ساختمان، هر نوع وسیله نقلیه، وسایل لوکس و تزئینی و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از محل این اعتبار اکیدا ممنوع است.

وی متذکر شد: دستگاه‌ها نمی‌توانند از این اعتبار برای تعمیر یا تجهیز مراکزی که در محدوده محلات حاشیه‌نشین و مناطق حاد و بحرانی قرار ندارند نیز استفاده کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: این اعتبارات در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به دستگاه‌های متولی اختصاص می‌یابد.

وی اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی‌های اختصاص یافته به استان در سال ۹۹ از ردیف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و به منظور تجهیز و تعمیر مراکز اجتماعی فرهنگی، محلات حاشیه‌نشین و همچنین مناطق حاد و بحرانی است.

بهاری گفت: از مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته به استان در این زمینه، پنج میلیارد ریال مربوط به نهبندان به عنوان شهرستان حاد و بحرانی است و ۲۰ میلیارد ریال از این اعتبار نیز به محلات حاشیه‌نشین شهرهای بیرجند و قاین اختصاص می‌یابد.

وی درخصوص مراکز و فضاهای مشمول این طرح گفت: اماکن ورزشی، کتابخانه‌ها، پارک، فضای سبز، مدارس، مراکز آموزش دولتی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مراکز فرهنگی و هنری مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پایگاه‌های خدمات اجتماعی بهزیستی مستقر در محلات حاشیه‌نشین مراکز و فضاهای مشمول این طرح هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: تجهیزات مورد نظر برای این مراکز که از محل اعتبارات تخصیصی تامین می‌شود فقط باید جزو تجهیزات ضروری مراکز اجتماعی و فرهنگی باشند.

وی افزود: این تجهیزات در راستای تکمیل زیرساخت‌های لازم برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در مراکز هدف تامین می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها