دولت فرانسه، حملات امروز در نیس و جده را یک کارزار ضدفرانسه خواند

تهران - ایرنا - سفارت فرانسه در ریاض در پی حملات تروریستی در شهر نیس و به دنبال آن کنسولگری این کشور در جده، این اقدام‌ها را کارزاری ضد فرانسه قلمداد کرد.

به گزارش رادیو «آر.ت.ال» فرانسه، سفارت این کشور در ریاض پایتخت عربستان سعودی روز پنجشنبه در بیانیه‌ای با اشاره به دستگیری یک مهاجم پس از حمله او به نگهبان کنسولگری فرانسه در جده مدعی شد که این حمله خشونت‌آمیز جدید که به دنبال حمله با چاقو در شهر نیس آن کشور رخ داد، بخشی از یک اقدام بین‌المللی و یک کارزار ضدفرانسه از سوی چند کشور است.

این سفارت همچنین از اتباع فرانسوی در عربستان سعودی خواست که حداکثر هوشیاری را داشته باشند.

فرانسه امروز و به فاصله دو ساعت از هم شاهد دو حادثه تروریستی در شهرهای نیس و اوینیون بود.

در پی اقدام یک فرد مهاجم به وسیله چاقو در نزدیکی کلیسایی در شهر نیس فرانسه در روز پنجشنبه که شهردار از آن به عنوان یک حمله تروریستی نام برده، ۳ نفر از جمله ۲ زن کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

پلیس مکه هم ساعتی پس از این حادثه اعلام کرد که یک شهروند سعودی که با یک شیء برنده به نگهبانی در کنسولگری فرانسه در جده حمله کرده بود را دستگیر کرده است.

دو ساعت پس از این دو حادثه، یک حمله تروریستی دیگر در شهر «اوینیون» فرانسه رخ داد که در آن فرد مهاجم با شلیک پلیس کشته شد.

طبق اطلاعات رسانه‌های فرانسوی، فرد مهاجم در خیابان به مقامات حمله ور شده بود.

یک منبع پلیس به روز نامه «میدی لیبر» بلژیک گفت که این فرد حوالی ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه به وقت محلی سعی در حمله به افسران پلیس را داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha