همراه‌سرای مرکز طبی کودک در تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- همراه‌سرای مرکز طبی کودک که محلی است برای اسکان خانواده‌ها و کودکانی که برای عمل پیوند مغز استخوان به تهران سفر می‌کنند، با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا «پیروز حناچی» روز پنشجبنه در حاشیه افتتاح همراه‌سرای مرکز طبی کودک (خانه عماد) در خیابان ارومیه از منطقه ۱۱ تهران به خبرنگاران اظهار داشت: کاری که معمولا مردم و خیران انجام می‌دهند، با اقدامات دولت و سایر نهادها قابل مقایسه نیست؛ اگر ما در  امور خیر این پشتوانه مردمی را داشته باشیم مطمئناً به گونه دیگری می‌توانیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

وی افزود: امروز از یکی از نهادهایی که به نیت خیر و به یاد عماد پایه‌گذاری شده است، بازدید کردیم که نشان می‌دهد مردم فهیم و خیری داریم که اگر مطمئن باشند کسانی بدون سوءاستفاده و با یک نیت خیر کار می‌کند، در این امر شریک می‌شود و ما نیز از این حرکت‌ها استقبال می‌کنیم.

حناچی ادامه داد: بیمارستان امام خمینی (ره) مانند بسیاری از بیمارستان‌های مادر، مرکز مراجعه کسانی است که به طور طبیعی و عادی در زندگی تحت فشارند و تلاش ما این است در چند محور به بیمارستان‌های مادر کمک کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از این موارد بحث همراه سراها برای کسانی است که مجبور می‌شوند طی مدت‌های طولانی در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند و نیاز به همراه دارند.

شهردار تهران با بیان اینکه خداوند به  تلاش های خیر برکت می‌دهد، عنوان کرد: چون این تلاش‌ها با نیت خیر است، هر قدمی که برداشته می‌شود قدم‌های دیگری را پشت سر خود خواهد داشت؛ در واقع  در رفتار خیرخواهانه برکت نهفته است و اگر مردم ببینند که بدون چشمداشت مادی، افرادی این کار را انجام می‌دهند مطمئناً این کار را تعقیب می‌کنند.

 وی با بیان اینکه در این زمینه از تجربه دیگر کشورها نیز می‌توان استفاده کرد، افزود: سازماندهی درست و سلامت در این امور بهترین تبلیغ برای گسترش این کارهاست و نمونه‌های این موارد نیز کم نیست؛ از زنده یاد فیروزآبادی که بیمارستان ری را بنیان گذاشت تا کهریزک‌ها و موارد مشابه خیریه‌هایی که به آلام مردم می‌پردازند، نشان می‌دهد که  کارهای خیر  توسط مردم حمایت می‌شود.

حناچی همچنین درباره حمایت و همکاری شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد: نه‌تنها در مورد دانشگاه علوم پزشکی تهران بلکه در رابطه با همه دانشگاههای علوم پزشکی که بیمارستان‌های مادر دولتی را زیر پوشش دارند به شهرداران سفارش کرده‌ایم که حمایت‌ها را قطع نکنند و به هر شکل ممکن به کمک کادر درمان بیایند و تلاش کنند که بخشی از این بار را بردارند.

همچنین شهردار منطقه ۶ درباره همراه سرای مرکز طبی کودک (خانه عماد) اظهار داشت: این همراه‌سرا در خیابان ایتالیا در منطقه ۶ ملکی واقع شده و از آنجا که ملکی ارزشمند و قدیمی است، خیران مربوطه نظر دادند که باید مورد بازسازی و تجهیز قرار گیرد چرا که افراد زیادی برای اسکان به این مکان مراجعه می کنند و به همین دلیل احتمال ریزش ساختمان وجود دارد.

تورج فرهادی افزود: به همین دلیل، تبدیل این ملک به همراه سرا نیاز به تخریب و نوسازی داشت؛ بنابراین با بررسی‌های کارشناسان به این نتیجه رسیدیم به دلیل ارزشمند بودن، ملک تخریب نشود و به یک گروهی که کارهای فرهنگی، پژوهشی انجام می‌دهند، سپرده شود و در ازای آن ساختمان فعلی در خیابان ارومیه منطقه ۱۱ برای همراه‌سرا تبدیل شد.

وی ادامه داد: در واقع یک جابه‌جایی با سازمان املاک و مستغلات در این زمینه انجام شد و این ساختمان که قبل از این سرای محله بود و به بیمارستان امام خمینی نیز نزدیک است، به عنوان همراه‌سرا در نظر گرفته شد.

ارتباط شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی درخشان است

همچنین ربیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مراسم با بیان اینکه این مجموعه همواره ارتباط خوبی با دیگر نهادها داشته اما یکی از درخشان‌ترین آنها، ارتباط با شهرداری تهران در این دوره است، گفت: شهرداری در حال ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود به بهترین نحو است و در مناطق مختلفی همکاری دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری در حال انجام است.

او افزود: در منطقه ۱۸ و در ساخت بیمارستان مرکز طبی ۲، همکاری همه جانبه شهرداری را می‌بینیم که با همراهی شهردار تهران به زودی افتتاح می‌شود؛ همچنین در منطقه ۲۲ بیمارستان شریعتی ۲ را داریم و علاوه بر آن در منطقه ۶ به دلیل وجود بیمارستان های متعدد، ارتباط با شهرداری جزو بهترین دوره‌های ارتباطی و کاری است.

عباسعلی کریمی همچنین از شهردار تهران تقاضا کرد که همراه‌سرایی مشابه در منطقه ۱۸ و روبروی بیمارستانی که در حال ساخت است، پیش‌بینی ‌شود که با موافقت شهردار تهران روبرو شد.

وی در پایان با بیان اینکه بیمارستان منطقه ۲۲ حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نتیجه زحمات نهادها به بار نشسته است، از شهردار تهران تقاضا کرد که بازدیدی از آن بیمارستان داشته باشد.

در مراسم افتتاح همراه‌سرای مرکز طبی کودک پیروز حناچی، شهردار تهران، محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶، خسرو صادق نیت، رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و افسانه قوام شهیدی، مدیر خانه عماد حضور داشتند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =