قرارگاه های پیشگیری از کرونا در محله های استان راه اندازی شود 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: قرارگاه های پیشگیری از کرونا به زودی در محله های این استان و با محوریت مساجد و حسینیه ها تشکیل و راه اندازی شود و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز بر عملکرد آنها نظارت کند. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز پنجشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج  اظهار داشت: مواردی از جمله درمان، پیشگیری، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و رسیدگی به مسائل و مشکلات افراد کرونایی ساکن هر کدام  از محله های استان در این قرارگاه ها انجام می شود. 

وی افزود: اعضای هر قرارگاه پیشگیری از کرونا در محله های کهگیلویه و بویراحمد شامل طلبه یا روحانی، پزشک، پرستار، بسیجی، امدادگر و گروه های جهادی است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: مشکلات توزیع بسته های حمایتی بین نیازمندان این استان بررسی و از تکرار آنها در ِآینده جلوگیری شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: جزوه های آموزشی با موضوع نحوه پیشگیری از بیماری کرونا و کتاب های مذهبی و ادعیه در کنار بسته های حمایتی در اختیار قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد قرار گیرد. 

وی ابراز داشت: دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در حد توان دانشگاه علوم پزشکی این استان را برای مقابله هر چه بهتر با بیماری  کرونا یاری داده و به کاهش مشکلات و کمبودهای بیمارستان های استان کمک کنند. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: تدفین و خاکسپاری افراد فوتی بر اثر بیماری کرونا در استان از سوی  شهرداری ها با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از تجمعات باشد تا منجر به گسترش هر چه بیشتر این بیماری نشود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: آنچه در زمینه بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد مشکل آفرین شده و به گسترش  روزافزون آن دامن می زند تجمعات، ماسک نزدن و رعایت نکردن نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است. 

وی افزود: برخورد با افرادی که این موارد را در کهگیلویه و بویراحمد رعایت نمی کنند باید بدون اغماض و ملاحظه کاری بوده و در دستور کار  ویژه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی استان باشد. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی این استان اقدام به تقسیم کار بین  دستگاه های اجرایی استان برای مقابله مطلوب تر با بیماری کرونا کنند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: تمامی ظرفیت های موجود در کهگیلویه و بویراحمد از جمله اداری، مردمی، بسیجیان،  جوانان، طلاب، روحانیان و گروه های جهادی برای مقابله با بیماری کرونا و انجام فعالیت های پیشگیرانه در این استان به کار گرفته شود. 

وی ابراز داشت: توصیه ها، تذکرها و هشدارهای بیشتری برای رعایت نکات بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به  مردم کهگیلویه و بویراحمد از سوی متولیان امر، مسؤولان اجرایی و رسانه های این استان داده شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: وضعیت این استان به لحاظ بیماری کرونا مناسب نیست و انتظار  می رود که مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی استان نیز مسائل مربوط به آن را به طور واضح و شفاف برای مردم بیان کنند. 

احد جمالی اظهار داشت: مدیریت بیشتری برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه شهر یاسوج به عنوان  مرکز آن انجام شود. 

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد برای تهیه دستگاه های اکسیژن ساز ویژه بیماران کرونایی به تعداد مورد نیاز  اقدام کرده و اولویت نیز با بیمارستان های شهر یاسوج به عنوان مرکز استان باشد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: گزارش دهی مستمر مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی این استان  به ستاد مقابله با کرونا استان در زمینه نیازمندی ها و کمبودها ضروری است زیرا بهتر می توان آنها را تأمین کرد. 

جمالی عنوان کرد: مأموران نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با حضور فیزیکی در مراسم های عروسی و ترحیم برگزار شده در نقاط  مختلف این استان اقدام به شناسایی مسببان و مقصران کرده و آنها را برای برخورد قضایی معرفی کنند. 

وی ابراز داشت: هنگام تحویل جنازه افراد فوتی بر اثر بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد اقدام به گرفتن تعهد کتبی از خانواده های آنان  مبنی بر تدفین و خاکسپاری همراه با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از تجمعات شود. 

جمالی گفت: بسیجیان، طلاب، روحانیان، معتمدان محلی و ریش سفیدان کهگیلویه و بویراحمد می توانند با فرهنگ سازی لازم کمک  بسزایی به جلوگیری از برگزاری تجمعات و دورهمی ها در این استان کنند. 

وی اظهار داشت: پایش و رصد افراد ناقل یا آلوده به بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد و معرفی آنها به ستاد مقابله با کرونا استان  ضروری است زیرا در جلوگیری از انتشار آن مؤثر خواهد بود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =