اعضای باند کلاهبرداری بانکی در آذربایجان‌شرقی دستگیر شدند

تبریز- ایرنا - ۱۵ نفر از اعضای اصلی جعل اسناد بانکی در آذربایجان‌شرقی با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شدند.

بنا بر اعلام روز پنجشنبه اداره کل اطلاعات آذربایجان شرقی، اعضای این باند کلاهبرداری سازمان یافته تهیه چک های بانکی و جعل اسناد در استان مورد رصد و شناسایی قرار گرفته و با همکاری دستگاه قضایی دستگیر شدند.

این گزارش حاکی است: برابر بررسی های انجام شده و مدارک موجود در پرونده، متهمان اقدام به کلاهبرداری، جعل اسناد، تهیه و خرید و فروش چک های بانکی بلامحل کرده اند.

در گزارش اداره کل اطلاعات آذربایجان شرقی آمده است: تاکنون بیش از ۴۵ هزار فقره چک برگشتی به ارزش ۱۳ هزار میلیارد ریال از باند مذکور کشف شده است.

یکی از اعضای این باند کلاهبردار سازمان یافته، جرم خود را خرید و فروش چک بی محل اعلام کرد و گفت: یک عده کارشان تولید چک و عده دیگر خرید و فروش آن بود و من در دسته دوم جای داشتم.

وی افزود: ما افراد بی بضاعت و معتاد را شناسایی کرده و آنان را با وعده های دروغ یا دادن مقداری پول، به دریافت دسته چک ترغیب می کردیم و سپس چک های آنان را خرید و فروش می کردیم: من یک چک را ۴۵۰ هزار تومان می خریم و به ۵۰۰ هزار تومان می فروختم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =