محدودیت‌های کرونایی لرستان تا ۱۶ آبان تمدید شد

خرم‌آباد - ایرنا - کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در لرستان اعلام کرد: باتوجه به تداوم روند افزایشی شیوع ویروس، تمامی محدودیت‌های کرونایی تا جمعه ۱۶ آبان در این استان تمدید می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از ستاد استانی مدیریت کرونا در لرستان در پی ادامه روند وضعیت قرمز شیوع کرونا و در راستای پیشگیری و مقابله با این ویروس، تمام محدودیت‌ها تکرار شده است و در این دوره بانک ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان و مراکز بهداشتی و درمانی استان از مصوبه مربوط به حضور ۵۰ درصدی کارکنان ( دورکاری ) مستثنی هستند.

این ستاد از شهروندان لرستانی خواسته است جهت بهبود وضعیت موجود، نسبت به رعایت و اجرای تمامی مصوبات ستادهای ملی و استانی و همچنین اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده مداوم از ماسک دقت نظر لازم را به عمل آورند.

به گفته حسین رضا فتایی دبیر کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در لرستان در این مدت آموزش در تمامی مدارس سطح استان به‌صورت غیرحضوری برگزار می شود و بدیهی است در مناطق روستایی نیز در مدت یادشده اصل بر آموزش غیرحضوری می‌باشد، مگر در مناطقی که از نظر دانشگاه علوم پزشکی مشکلی در تشکیل کلاس‌ها به‌صورت حضوری وجود نداشته باشد.

وی گفت: استفاده از ماسک برای تمامی افراد جامعه اعم از اصناف، کسبه، کارمندان دولتی و خصوصی، ارباب رجوع اجباری است و در صورت مشاهده با متخلفین احتمالی طبق قوانین اعلامی از سوی ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گفته فتایی با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا در استان، تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به تعطیل نمودن مراکز تجمعی غیرضروری مانند باشگاه‌های ورزشی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، اماکن متبرکه اقدام کنند و در صورت مشاهده با متخلفین احتمالی برخورد قانونی لازم صورت گیرد. 

فتایی بیان کرد: برگزاری هرگونه مراسم تشییع و خاک‌سپاری مشتمل بر تجمع که با اعلام قبلی (درج در آگهی ترحیم و بنر) صورت پذیرد ممنوع است و خانواده‌ها ملزم به تشییع متوفی فقط با حضور اعضا درجه یک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی می‌باشند و در غیراینصورت نیروی انتظامی برخورد قانونی لازم را با متخلفین به‌عمل خواهد آورد.

لرستان هم اکنون در وضعیت قرمز شیوع کرونا است که چهار شهر آن شرایط فوق حاد دارند و تعطیل هستند، ۲ شهر آن نیز در وضعیت بحرانی هستند و تمام محدودیت‌های کرونایی تا جمعه نهم آبان ماه در این استان تمدید شده است.

۳۹ هزار و ۸۰۳ مورد مثبت کرونا تا ششم آبان ماه در لرستان شناسایی شده بود که از این تعداد ۷۹۶ نفر جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =