کرونا جان ۱۲ کرمانشاهی دیگر را گرفت

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در دومین ماه پاییز، تعداد موارد فوت در اثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان را ۱۲ نفر اعلام کرد.

«مهدی محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع فوتی‌ها، سه نفر در شهرستان کرمانشاه، سه نفر کنگاور، ۲ نفر اسلام آبادغرب، ۲ نفر هرسین، یک نفر پاوه و یک نفر در روانسر جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت: با احتساب این تعداد، مجموع جان‌باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۸۴۹ نفر رسید.

او همچنین گفت: در شبانه‌روز گذشته ۱۲۸ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۶۵ مورد بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۶ بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۸۶ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شد.

به گفته او، از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۷هزار و ۹۶ بیمار با علایم بیماری کرونا در استان بستری ۱۵هزار و ۲۹۹ نفر نیز از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شده است.

محمدی افزود: اکنون ۹۶۰ بیمار بر روی تخت‌های بیمارستان‌های استان کرمانشاه در حالی که ماسک اکسیژن بر صورت دارند تحت مداوا و مراقبت هستند.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: ۳۱۳ بیمار از این تعداد (۳۲٪) در بیمارستان‌های شهرستان‌ها و مابقی در شهر کرمانشاه بستری هستند.

به گفته او، حال ۱۳۰ نفر از این بیماران نامساعد و حال ۳۲ نفر که به ونتیلاتور وصل هستند وخیم است.

تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۴ هزار نفر گذشت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۵۹۶ هزار و ۹۴۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۴ هزار و ۱۱۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۸ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۲۹۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۲۴ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۹۶ هزار و ۹۴۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۹۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۴ هزار و ۱۱۳ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تا کنون ۴۷۲ هزار و ۵۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۰۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون چهار میلیون و ۸۵۷ هزار و ۳۹۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.