۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 2235
کد خبر: 84092453
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۷ درصد مدارس خیرساز گیلان به لاهیجان اختصاص دارد 

لاهیجان – ایرنا – فرماندار لاهیجان با قدردانی از خیرین مدرسه ساز گفت: ۳۷ درصد از احداث مدرسه های خیرساز استان گیلان به شهرستان لاهیجان اختصاص دارد.

یونس محمودی روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان ضمن تبریک فرارسیدن روز دانش آموز و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و سالروز تسخیر لانه ی جاسوسی در ایران، اظهار داشت:  توجه به تحرک و تفکر دانش آموز یعنی سرمایه گذاری معنوی به زیر ساخت های آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: نهاد آموزش و پرورش، موثرترین عنصر در حوزه تعلیم و تربیت انسان است.

محمودی افزود: لاهیجان بر خود می بالد که توانست و می تواند با توجه به سوابق علمی، فنی، مهندسی، پزشکی، هنری و غیره، هر ساله در بین رتبه های برتر کنکور، دارای مقام باشد.

 لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان دارای ۱۶۷ هزار نفر جمعیت است. این شهرستان با داشتن دو بخش مرکزی و رودبنه، دارای دو آموزش و پرورش مستقل است که آموزش و پرورش بخش مرکزی آن ۱۶۷ مدرسه ابتدایی تا دبیرستان و حدود  ۲۱هزار دانش آموز و یک هزار و ۵۷۰ کادر آموزشی و غیرآموزشی دارد و آموزش و پرورش بخش رودبنه نیز حدود پنج هزار دانش آموز دارد. لاهیجان از نظر آموزش و پرورش و قبولی دانش آموزان در آزمون سراسری دانشگاه ها از شهرهای ممتاز کشور محسوب می شود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =