۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84092438
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مسلمانان فرانسه اقدام تروریستی این کشور را محکوم کردند

تهران - ایرنا - شورای مسلمانان فرانسه (Conseil français du culte musulman) اقدام تروریستی امروز - پنجشنبه - در نزدیکی کلیسایی در شهر نیس را که تاکنون طبق آخرین گزارش‌ها منجر به کشته شدن سه نفر از جمله دو زن شده را محکوم کرد.

به گزارش گزارش شبکه «ب.اف.ام» فرانسه، شورای مسلمانان این کشور این حمله تروریستی رخ داده در نزدیکی کلیسای نوتردام در نیس را به شدت محکوم و اعلام کرد که به نشانه عزاداری و همبستگی با قربانیان و خانواده‌های آنان از مسلمانان می‌خواهم تمام جشن‌های عید میلاد پیامبر (عید مولود) را لغو کنند.

این شبکه همچنین گزارش کرد: «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه برای شرکت در جلسه بحران در وزارت کشور از کاخ الیزه خارج شده است.

«ژیل فلورینی -  Gil Florini» کشیش ارشد مرکز نیس گفت که پیشتر این هشدار داده شده بود که احتمال حملاتی وجود دارد. او می‌گوید از دو سه روز پیش هشدار داده شده بود که ممکن است با نزدیک شدن به جشن مقدسین (در مسحیت با عنوان جش مردگان و هالوین که یکم نوامبر برگزار می شود 012 آبان)) حملات دیگری صورت گیرد.
فلورینی این را هم می‌گوید که ما کمی مراقب خود بودیم اما فکر نمی‌کردیم این گونه شود.

در پی اقدام یک فرد مهاجم به وسیله چاقو در نزدیکی کلیسایی در شهر نیس فرانسه در روز پنجشنبه که شهردار از آن به عنوان یک حمله تروریستی نام برده، ۳ نفر از جمله ۲ زن کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

سخنگوی پلیس فرانسه در جریان این حمله که در نزدیکی کلیسای نوتردام شهر نیس رخ داد، یک نفر مهاجم ۳ نفر را کشته و چندین نفر را مجروح کرده است.

یک منبع پلیس گفت عامل این حادثه دستگیر شده است. نیروهای امنیتی فرانسه با شلیک به مهاجم، او را زخمی کردند و سپس برای مداوا به بیمارستان انتقال داده شد.

دادستانی  ضد تروریسم فرانسه تحقیقات خود در این زمینه را برای «ترور» و «اقدام به ترور» آغاز کرده است.

گزارش خبرنگاران حاضر در محل حاکی است که دو نفر از کشته شدگان در داخل کلیسا قربانی شده‌اند.

«اسکای نیوز عربی» هم در این باره نوشته، حادثه امروز در شرایطی رخ داده که یک هشدار امنیتی بزرگ پس از آنکه اوایل ماه اکتبر جاری یک معلم فرانسوی در حومه پاریس سربریده شد در فرانسه وجود داشت.

«آلبرت فرهت» کارشناس تروریسم به اسکای نیوز عربی گفته که نیس پایگاه گروه‌های افراطی در فرانسه بود.

بسیاری از عناصر این گروه‌ها فرانسه را به سمت جبهه‌های جنگ ترک کردند. شهر نیس با خطر بزرگی تهدید شده است.

او می‌گوید: مقام‌های فرانسوی فردی را که چندی پیش برای اقدام به حمله تروریستی در این کشور آماده می‌شد دستگیر کردند که این نشان‌دهنده خطر برای امنیت داخلی فرانسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار جهان