۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 84092417
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲۴ طرح برق رسانی در بخش بسطام شاهرود اجرا شد

شاهرود – ایرنا - مدیر امور برق بسطام از اجرای ۲۲۴ طرح برق رسانی با هزینه ۳۹ میلیارد و ۹۱۳ میلیون ریال در این بخش خبر داد.

سیدحمیدرضا موسوی روز پنجشنبه با بیان اینکه سه هزار و ۳۸۸ متر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی در بخش بسطام احداث شد، افزود: از ابتدای امسال تاکنون اقدامات مختلفی در زمینه های؛ هوشمند سازی شبکـه، اصلاح و بهینه سـازی خطـوط بـرق رسانی، توسعه و احـداث شبکـه، افـزایش ظرفیـت پسـت های توزیع بـرق و احـداث کابـل خودنگهـدار انجام شده است.

مدیر امور برق بسطام  از نصـب ۵۷ دستگـاه کنتـور هوشمند جـدید در راستای طرح فراسامانه اندازه گیـری و مدیریت انرژی "فهام" خبرداد و ابراز داشت: توسعه پنج هزار و ۹۸۲ متر شبکه فشار متوسط هوائی و زمینی از اقـدامات صـورت گـرفته در ارایه خـدمات به مشترکین به شمار می رود.

موسوی با بیان اینکه ۱۷ ایستگاه هوایی توزیع برق برای برق رسانی مشترکین با ظرفیت ۷۵۵ کیلوولت آمپر از آغاز سال تاکنون نصب و بهره برداری شد، اظهار داشت: با هدف بهره گیری از کابـل خودنگهـدار برای اجرای طرح کاهش تلفات انرژی الکتریکی، یک هزار و ۹۱۵ متر از این شبکه احداث گردید.

وی افزود: توسعه سه هزار و ۴۴۶ متر شبکه فشار متوسط در اراضی قهـج سفلـی، شهر کلاته خیج و فیدر محرّم ابرسج ، تجهیز الکتریکی پست زمینی ارگ، بهسازی شبکه و نصب پایه زیر خط واقع در جـاده آزادشهر در محدوده راهـدارخانه گورخان تا فـرعی کلاته خیج  از جملـه برنامه های قابل اجرا تا پایان سال است.

شهر بسطام در فاصله ۶ کیلومتری شمال شرقی شاهرود قرار گرفته و مجموعه آثار معماری باقیمانده در مجموعه تاریخی از قرن سوم هجری به بعد است و در کنار آن آرامگاه متعلق به «ابویزید طیفور بی عیسی بن سروشان بسطام» ملقب به «سلطان العارفین » و از عرفای نامی و مشهور ایران در قرن سوم هجری قمری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =