فرماندار: مشکلات دهلران به اطلاع نایب رییس مجلس رسید

ایلام - ایرنا - فرماندار دهلران گفت: مشکلات شهرستان در حوزه های مختلف به اطلاع علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه رسید.

مجید عسگری روز پنجشنبه در حاشیه سفر نایب رییس مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان استان به دهلران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای ۸۲ کیلومتر فیبر نوری برای روستاهای شهرستان و ارتقای سایت های تلفن همراه روستایی از جمله موضوعاتی است که مورد تاکید قرار گرفت و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار رفع این مشکلات شد.

وی به مشکلات شهرداری های دهلران، موسیان، پهله و میمه اشاره کرد و افزود: ساماندهی پسماندها و سایت های دفن زباله با اعتبار مورد نیاز ۳۰۰ میلیارد ریال و استقرار شهرداری دشت عباس با توجه به ارتقا به بخش به عنوان مرکز بخش از دیگر مشکلاتی بود که پیگیری شدند. 

وی همچنین به مشکلات حوزه محورهای مواصلاتی دهلران اشاره کرد و گفت: حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز محور دهلران - مهران ( محدوده نصریان ) به طول چهار کیلومتر و اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال، احداث راه روستایی خربزان - تختان به طول ۱۲ کیلومتر و اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال و احداث راه روستایی بلوطستان به طول هشت کیلومتر و اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال از دیگر مطالباتی بودند که مورد تاکید قرار گرفتند.

فرماندار دهلران گفت: روکش آسفالت راه های شهرستان با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، بازسازی پل های آسیب دیده و ابنیه بتنی  به اعتبار ۶۰ میلیارد ریال و مشارکت در احداث یک قطعه ۱۰ کیلومتری از راهسازی جاده چم سرخ - حاضر میل از دیگر درخواست ها در حوزه راه ها بودند که در این سفر پیگیری شدند و نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس نیز بصورت مکتوب خواستار صدور دستورات لازم از طریق وزارتخانه های مربوطه برای رفع این مشکلات و پییگری آنها از طریق نایب رییس مجلس شورای اسلامی شد.

عسگری افزود: رفع مشکلات سد میمه و جاده چمسرخ  و چهاربانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک و مهران از دیگر موضوعاتی بودند که در این سفر مورد بحث و بررسی قرار گرفتند و امیدواریم با عنایت استاندار ایلام، مجمع نمایندگان استان و تلاش و جدیدت نایب رییس مجلس شورای اسلامی شاهد رفع مشکلات این پروژه ها برای توسعه استان و شهرستان باشیم.

فرماندار دهلران به مشکلات ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران و پتروشیمی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با عنایت و پیگیری استاندار ایلام، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان استان و پیگیری نماینده حوزه انتخابیه دهلران در مجلس شورای اسلامی امیدواریم با تزریق اعتبارات مورد نیاز از طریق صندوق ارزی شاهد تسریع در اجرای این دو پروژه مهم شهرستان باشیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در راس هیاتی امروز پنجشنبه در سفری یک روزه وارد استان ایلام شد.

بازدید از پروژه های شهرستان های آبدانان، دره شهر، دهلران و شرکت در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان از مهمترین برنامه های سفر علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها