اعتبار دفاتر بیمه سلامت تا فروردین ۱۴۰۰ تمدید شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در این استان گفت: اعتبار دفاتر بیمه‌های کارکنان دولت، روستاییان، همگانی و بیمه سایر اقشار تا فروردین سال آینده تمدید شد و نیازی به حضور افراد در دفاتر پیشخوان بیمه سلامت نیست.

محمد جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیمه شدگانی که طی ۶ ماه باقی مانده سال جاری اعتبار دفاتر بیمه شان به پایان برسد نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر بیمه را ندارند و می توانند با دفاتر بیمه تاریخ اعتبار گذشته به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: بیمه شدگان برای تمدید دفاتر بیمه خود اردیبهشت سال هزار و ۴۰۰ به دفاتر بیمه سلامت مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان تصریح کرد: اعتبار دفاتر بیمه به صورت اتوماتیک در نرم افزارهای سازمان بیمه سلامت تمدید شده لذا بیمه شدگان دغدغه تمدید دفاتر بیمه خود را نداشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه تعداد افراد بیمه شده در این استان اکنون به افزون بر یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر رسیده است ، تاکید کرد: این تعداد قبل تشکیل سازمان بیمه سلامت ۱۷۰ هزار نفر بوده که رشد ۱۰ برابری را نشان می‌دهد.

وی به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک اشاره و تصریح کرد: بیمه شدگان با اجرای این طرح بدون نیاز به دفاتر بیمه می توانند با ارائه کد ملی به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =