فرماندار شیروان: دستگاه‌ها در جذب اعتبارات ملی تلاش کنند

بجنورد-ایرنا- فرماندار شیروان گفت: اولویت‌بندی در هزینه‌کرد اعتبارات ملی در دستگاه‌های خدمات‌رسان باید با نگاه رفع موارد بحران و پاسخ به مطالبات مردم باشد و برای جذب اعتبارات ملی هم تلاش زیادی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا امین رضا مرآتی روز پنجشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شیروان با اشاره به پیشرفت بالای طرح های اقتصادی شیروان اظهار داشت: اینک گاوداری هزار راسی مولد قلعه چه ۷۰ درصد و گاوداری ۱۰ هزار راسی روستای خرم آباد ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گاوداری روستای خرم آباد که با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در ۱۰۷ هکتار زمین اجرا می شود، ظرفیت تولید سالانه ۶۵ هزار و ۷۰۰ تن شیر و هزار تن گوشت را خواهد داشت و برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.

گاوداری مولد هزار راسی قلعه چه هم با استفاده از تسهیلات سامانه کارا به میزان سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در دست ساخت است.

فرماندار شیروان در ادامه با اشاره به آمادگی برگزاری مانور نقطه صفر گفت: هیچ رییس دستگاهی نباید تلفن خود را خاموش کند و آماده برگزاری مانور نقطه صفر در هر ساعت باشد تا مبادا کوتاهی صورت گیرد.

دبیر کمیته برنامه ریزی شیروان هم در این نشست گفت: امسال کل منابع اعتبارات ابلاغ شده به شیروان نسبت به سال گذشته کاهش دارد.

علی اکبر حسین زاده گفت: مجموع کل اعتبارات مصوب این شهرستان امسال، ۴۰۱ میلیارد ریال و ۱۳۰ میلیارد ریال از محل توازن است که امسال وضعیت تخصیص اعتبارات بهتر است و در یک هفته آینده به تمام دستگاه ها اعلام خواهد شد.

وی گفت: ۹۰ درصد موافقت نامه هایی که به شهرستان ارسال شده، هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال است که درمقایسه با سال قبل ۱۳ درصد کاهش دارد.

واگذاری زمین از سوی آموزش و پرورش به دهیاری ها برای ایجاد بازارچه، احداث شهرک جدید و برخورداری از ظرفیت قانونی شهرک های جدید، لایروبی رودخانه های متصل به روستاهای پرجمعیت، لایروبی رودخانه اترک و چایلق در شهر، توسعه و تجهیز مدارس، احداث کانال انتقال آب شهرک گلیان توسط بنیاد مسکن، راه قلهک بخش قوشخانه، تسریع مدرسه در حال بهره برداری شهر قوشخانه و واگذاری مدرسه قدیم به پاسگاه حلوا چشمه از مهم ترین مصوبات جلسه بود.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان در شرق خراسان شمالی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها