جشن وحدت شیعه و سنی تالش با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان

آستارا - ایرنا - مسلمانان شیعه و سنی تالش سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت اسلامی را با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده ولی فقیه در استان گیلان روز پنجشنبه در جشن وحدت مسلمانان در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم تالش گفت: مسلمانان، بخش اعظمی از جهان امروز را تشکیل می دهند و وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی همانند خاری در گلوی استکبار جهانی است و مانع رسیدن آنها به هدف های شوم می شود.

آیت الله رسول فلاحتی افزود: قدرت های سلطه گر جهانی از عوامل ایجاد تفرقه و اختلاف در جهان اسلام حمایت می کنند و استکبار جهانی در این خصوص از دیرباز برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده و افراد متعددی را استخدام و به آنها ماموریت اختلاف افکنی داده است.

وی ادامه داد: شیعه و اهل سنت از صدر اسلام وجود دارند و همه ما پیروان رسول رحمت و مهربانی هستیم و باید قدر این الفت و دوستی را بدانیم و شکرگزار باشیم.

امام جمعه تالش نیز در این آئین گفت: باید همه در زیر جبهه و پرچم واحد با شعارهای اسلامی و قرآنی حرکت نموده و با کسانی که با تمامیت اسلام مشکل دارند مبارزه کنیم.
حجت الاسلام مجتبی نورزاد با اشاره به اهانت جدید رئیس جمهور فرانسه به نبی مکرم اسلام ادامه داد: شیعه و اهل سنت در کنار هم برادر بوده و هستند و خواهند بود و استکبار، آرزوی تفرقه جامعه اسلامی را به گور خواهد برد.

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم اسالم تالش نیز با تبریک هفته وحدت گفت: وحدت، انسجام و همدلی مسلمانان عاملی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان است. 
حجت الاسلام حسین خانی پور کم هزینه ترین و بهترین راه تفرقه بین مسلمانان را ابجاد جنگ های مذهبی و اعتقادی نام برد و گفت: شیعیان و اهل تسنن با شناخت کامل نسبت به اعتقادات یکدیگر، بر مشترکات تاکید کنند.
وی تاکید کرد: وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان موجب بقای دین اسلام است و هر کس که خود را پیرو آیین محمد (ص) می داند، باید از اختلاف به عنوان پدیده ای شوم و ناپسند بپرهیزد.

۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول مصادف با هشتم تا چهاردم آبان ماه، به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان شیعه و سنی نام گذاری شده و به دلیل شیوع ویروس کرونا که همه کشورهای جهان را درگیر خود کرده و خسارات جانی و مالی برجا گذاشته است، جشن ها و اجتماعات با فاصله گذاری اجتماعی و با الزامی بودن زدن ماسک برگزار می شود.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد و حدود ۴۰ درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha