هفت خبر کوتاه از استان یزد

 یزد- ایرنا -،ارایه خدمت آمران سلامت به بیش از ۶ هزار نفر، غبارروبی قبور مطهر شهدای گمنام بهاباد، پدافند غیرعامل مصون سازی در برابر تهدید است، لزوم مهندسی سازی سازه ها، صدور دومین گواهی نامه انطباق محصول دانش بنیان، برتری معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اعلام نتایج رتبه بندی موسسه «یو.اس. نیوز» در مورد دانشگاه یزد  از جمله خبرهای روز پنجشنبه استان است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد از ارایه خدمت به ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم در طرح آمران سلامت استان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی این جمعیت ، محسن حرازی زاده یزدی با اشاره به آغاز این طرح از پنجم آبان ماه جاری افزود: ۷۲ پایگاه برای آموزش، فرهنگسازی و ترویج مواجهه با کرونا در اجرای این طرح تشکیل شد که در آن ۲۱۶ نفر روز از اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعیت مشارکت دارند.

وی تصریح کرد:در هر شهرستان تیم های سه نفری تشکیل شده است و با حضور در معابر پر تردد با ارایه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا ، هموطنانی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی تردد دارند به رعایت پروتکل ها و  احترام به سلامت دیگران ارشاد می کنند.

بهاباد

همزمان با هشتم آبان سالروز شهادت دانش آموز شهید حسین فهمیده و هفته بسیج دانش آموزی ، قبور مطهر ۲ شهید گمنام بهاباد همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مسوولان محلی غبارروبی و عطرافشانی شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد با بیان اینکه این هفته فرصتی برای ترویج فرهنگ بسیجی است، اظهار کرد : دانش آموزان زیادی در هشت سال دفاع مقدس وارد میدان نبرد شدند گرچه سن و سال آنها کم بود اما مردانه ایستادگی کردند و از ارزش ها و وطن خود دفاع کردند، طوری که در دفاع مقدس ۳۶ هزار نفر آنها به فیض شهادت نایل آمدند.

سرهنگ پاسدار سعید دهقان با اشاره به اینکه شهید فهمیده یکی از هزاران بسیجی با ایمان و مخلصی بود که در جنگ تحمیلی وارد میدان نبرد شد و با شهادت خود درس از جان گذشتگی، ایثار و شجاعت را به همه ما آموخت ، افزود : این شهید بهترین الگو برای دانش آموزان است .

وی با اشاره به نحوه شهادت این نوجوان ۱۳ ساله گفت: اقدام او و دیگر دانش‌آموز بسیجی در مبارزه با دشمن بعثی نشان از بصیرت شهدا دارد.

دهقان بیان کرد : با توجه به اینکه دانش‌آموزان هدف اول جبهه جنگ نرم دشمن هستند لذا ولایت پذیری و بصیرت افزایی دانش آموزان خنثی کننده توطئه های دشمنان در جنگ نرم است.

شهرستان بهاباد در دفاع مقدس ۱۵۸ شهید تقدیم انقلاب کرد که از این تعداد ۴۸ نفر( ۳۰ درصد) دانش آموز هستند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر یزد قرار دارد.

بهاباد

فرماندار بهاباد گفت: پدافند غیرعامل یک اصل بسیار اساسی برای کاهش آسیب پذیری و متضمن مصون سازی در مقابل هرگونه تهدید از جمله زیستی، فنی و سایبری محسوب می شود.

محمد مهدی خانی زاده بهابادی روز پنجشنبه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل( چهارم تا دهم آبان) در نشستی افزود : انتظار می رود جهت به کارگیری اصول پدافند غیرعامل، از ظرفیت نخبگان، استادان و صاحب نظران و ظرفیت های موجود در دستگاه ها و سازمان های شهرستان برای دستیابی به اهداف این مهم استفاده شود.

وی افزود :شعار امسال این هفته « مقاومت فعال، تاب آوری حیرت انگیز، ایران قوی» است ،لذا فرصتی برای به کارگیری اصول پدافند غیرعامل برای زمان اضطرار و مدیریت بحران هایی نظیر هرگونه تهدیدهای دشمن، حوادث و بلایای طبیعی، بیماری های واگیردار در میان آحاد جامعه است، امیدواریم در شرایطی که امروز با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم همه با هم تلاش کنیم تا با سلامت از این بحران عبور کنیم.

فرماندار بهاباد اظهار کرد: تهدیدهای فرهنگی و جنگ نرم در این حوزه بسیار مهم است و دانش آموزان در خط مقدم این جبهه قرار دارند و باید بتوانیم کشور و شهروندان را از آسیب های این حوزه مصون نگه داریم.

خانی زاده با بیان اینکه مدارس یکی از مهمترین فضاهای عمومی تأثیرگذار در بحث ارتقا و هدفمندی برنامه‌ها و اهداف پدافند غیرعامل است تاکید کرد : از این رو آموزش دانش پدافند غیرعامل به دانش‌آموزان زمینه‌ساز فرهنگ‌سازی و دستیابی به اهداف آن در جامعه  است.

وی بیان کرد: در این میان آموزش و پرورش هم باید بحث آموزش اصول پدافند غیرعامل به دانش‌آموزان و اولیاء آنها را جدی گرفته و به عنوان یک اصل مهم در سرفصل کتاب‌های درسی قرار دهد.

پدافند غیرعامل به مجموعه ای از اقدامات دفاعی غیرمسلحانه در راستای افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها است.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر یزد قرار دارد.

بهاباد

مدیر دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان بهاباد با اشاره به زلزله ۵.۲ ریشتری این شهرستان در هفته جاری گفت: زلزله خیز بودن منطقه لزوم مهندسی سازی ساختمان ها را دوچندان کرده است
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد؛ جعفر فلاح افزود: این زلزله آسیبی به ساختمان ها وارد نکرد و مرکز وقوع زلزله نیز خالی از سکنه بود.
وی با اشاره به اینکه رعایت اصول مهندسی به ویژه در بخش مقاومت حداکثری ساختمان ها در مقابل زلزله در بهاباد جدی گرفته نشده است، افزود: بیشتر ساختمان ها بدون رعایت اصول آیین نامه ۲۸۰۰ ساخته شده که بیم آن می رود براثر تعدد زلزله ها در این منطقه، ساختمان ها کانون آسیب های جدی جانی و مالی باشد.
مدیر دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان بهاباد تاکید کرد: برای پیشگیری از وقوع حوادث تلخ، ساختمان سازی با اسکلت بتنی در شهرستان بهاباد ضرورتی انکار ناپذیر است.

یزد

مدیرکل استاندارد یزد با بیان اینکه دومین گواهی نامه انطباق محصول دانش بنیان، از سوی این اداره کل صادر شد، گفت: این محصول با عنوان دستگاه شستشوی تمام اتوماتیک فرکانسی،در نوع و کلاس خودش در ایران اندک و منحصر به فرد و  قادر است در مدت سه دقیقه با تکنولوژی ارتعاشی و با کمترین میزان آسیب رسانی، پشت و روی فرش را شستشو دهد.

 محمد رضا زارع بنادکوکی از تمامی دست اندرکاران محصولات فناور، واحدهای تولیدی و داوطلبان ورود به عرصه تولید و صنعت خواست، حرکت خود را به طرف تولید محصولات دانش بنیان، برنامه ریزی کنند.

یزد

رییس مرکز آمار ایران از معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد به عنوان معاونت برتر در اجرای مطلوب طرح های آمارگیری در کشور قدردانی کرد.

جواد حسین زاده به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی از طریق ویدئو کنفرانس  از معاونت آمار و اطلاعات برتر این سازماندر فعالیت های مشترک با مرکز آمار ایران قدردانی کرد.

اجرای طرح های شاخص قیمت برای تعیین نرخ تورم، نیروی کار برای تعیین نرخ بیکاری، فهرست برداری پایه، بررسی گذران وقت،حساب های منطقه ای، رفتار خانوارها، صنعت، معدن، کشاورزی،حمل و نقل، تهیه و انتشارگزیده شاخص ها و نماگرهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان، تهیه و انتشار سالنامه های آماری از مهمترین فعالیت های معاونت یادشده است.

یزد

بر اساس اعلام آخرین نتایج رتبه بندی موسسه «یو. اس. نیوز»( U.S.News)، دانشگاه یزد در بین ۳۶ واحد دانشگاهی حایز رتبه بندی در این موسسه قرار گرفت و با کسب رتبه پنجم در بین دانشگاه‌های جامع ( غیرفنی) کشور، به رتبه ۱۳ در بین دانشگاه های غیرپزشکی ایران نیز دست یافت.

به گزارش روز پنجشنبه مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه یزد، این نظام به رتبه‌بندی پیرامون ۱۵۰۰ مؤسسة برتر از بیش از ۸۰ کشور پرداخته است. تنها مؤسسه‌هایی در این نظام ارزیابی می‌شوند که دست‌کم ۱۲۵۰ مقاله در پنج سال گذشته در نمایه‌نامه وب «آو ساینس »داشته باشند.
داده‌های ارزیابی این سنجش ها با همکاری شرکت کلاریویت آنالیتیکس به عنوان ناشر پایگاه اینسایتس گردآوری وتوسط موسسه U.S.News ارزیابی می شود.
این رتبه بندی براساس شاخص هایی همچون آوازه جهانی پژوهشی، آوازه منطقه‌ای پژوهشی، شمار انتشارات، کتاب‌ها، همایش‌ها، تأثیر استنادی تعدیل‌شده، شمار همة استنادها، شمار انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات با کیفیت، نسبت انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات باکیفیت بهره می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =