فرمانده انتظامی‌کرمان: سامانه پهپادی به کمک پلیس راه می‌آید

کرمان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در راستای تحقق پلیس هوشمند و استفاده از سامانه پهپادی در نیروی انتظامی کرمان یکی از کارکردهای این سامانه در حوزه کنترل جاده ها به کارگرفته خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم ستاد عبدالرضا ناظری روز پنجشنبه در آئین افتتاح مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری و سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی کرمان افزود: در حال حاضر دوربین های موجود در راه های استان کرمان ضمن ثبت تخلفات، سرعت میانگین بین دو دوربین را نیز محاسبه کرده و تخلفات سرعت را ثبت می کنند و به منظور افزایش بازدارندگی این دوربین ها، سامانه پهپادی در فاصله بین دوربین های موجود به کار گرفته می شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز پلیس در راستای رسیدن به پلیس در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی موضوع هوشمندسازی را به صورت ویژه و با جدیت دنبال می کند و در کنار توسعه تجهیزات الکترونیکی و فناوری های نوین به موضوع ارتقای سطح علمی کارکنان نیز مورد توجه جدی صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان اظهارداشت: پلیس همواره سرعت خوبی در توسعه استفاده از تجهیزات الکترونیکی داشته و از سازمان های پیشتاز در تحقق دولت الکترونیک به شمار می رفته است.

سردار ناظری تاکید کرد: افتتاح مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری و سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی کرمان، اقدام مکمل کارهای جهادی انجام شده توسط پلیس استان در سنوات گذشته به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تعداد دوربین های موجود مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری و سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی کرمان تا پایان سال جاری به هزار دوربین افزایش خواهد یافت.

سردار ناظری بر توسعه فرهنگ ترافیکی در جامعه و تبیین نقش مردم در حوزه های مختلف تاکید کرد و ادامه داد: امروز همه دستگاه ها در حوزه فرهنگسازی نقش و مسئولیت دارند و در این راستا نجابت، نوعدوستی و فهیم بودن مردم کرمان به عنوان بهترین شاخصه ها برای انجام و اثرگذاری اقدامات فرهنگ ساز باید مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: معتقدیم در این شرایط اقتصادی و با وجود نگرانی های ناشی از شیوع بیماری کرونا در بین مردم، اعمال قانون در برابر تخلفات راهنمایی و رانندگی دردی را دوا نمی کند و در این برهه باید براساس اقدامات فرهنگی از بروز تخلفات پیشگیری کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان یادآور شد: پلیس در برخورد با افرادی که به حقوق دیگران احترام نگذاشته و با حرکت های نمایشی و سرعت غیرمجاز جان شهروندان را تهدید می کنند به صورت قاطع و بدون اغماض برخورد می کند.

شهردار کرمان نیز در این آئین افتتاح مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری و سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی کرمان را در راستای پویش هر هفته یک افتتاح دانست و گفت: آموزش و فرهنگسازی، توسعه استفاده از حمل و نقل عمومی در درون شهرها، توجه به توسعه ناوگان تاکسی ها و مسیرهای تردد پیاده و دوچرخه و بازطراحی و اصلاح مهندسی معابر از مولفه های مهم کنترل ترافیکی به شمار می روند.

سید مهران عالم زاده افزود: تاکنون ۲۵ دستگاه اتوبوس در شهرکرمان نوسازی و بهسازی شده و با امکانات مناسب در حوزه حمل و نقل عمومی به کار گرفته شده اند و بهسازی ۲۰ دستگاه دیگر نیز در دست انجام است.

وی از خرید ۲۰ اتوبوس جدید برای ناوگان عمومی شهر کرمان خبر داد و اظهارداشت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری و سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی کرمان امکان ویژه ای را در اختیار پلیس قرار می دهد تا نسبت به کاهش تخلفات ترافیکی اقدام کند و در این راستا ۴۱۳ دوربین فعال در مرکز پایش تصویری کنترل ترافیک شهرداری کرمان در اختیار پلیس قرار گرفته است .

شهردار کرمان بیان کرد: دوربین های پایش تصویری علاوه بر استفاده از حوزه ترافیکی، در حوزه های امنیتی نیز کاربرد دارند و در زمینه بازدارندگی از تخلفات رانندگی نیز تاثیرگذار خواهند بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =