حزب موتلفه اهانت رییس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر اکرم را محکوم کرد

تهران-ایرنا- حزب موتلفه اسلامی در پی اهانت رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیام رحمت و مهربانی در بیانه ای اظهارات نابخردانه ایمانوئل مکرون را محکوم کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، در بیانیه این حزب آمده است: اقدام هتاکانه و به دور از ادب و تمدن بشری در اهانت به پیامبر بزرگ خدای متعال در فرانسه و بهانه آوری رییس جمهور این کشور در مجازات هتاکان و سوء استفاده وی از عنوان آزادی بیان را به شدت محکوم می کنیم و نفرت و انزجار ملت بزرگ ایران و اعضاء و طرفداران حزب مؤتلفه اسلامی را نسبت به این عمل زشت و عاملان و حامیان آنان اعلام می داریم.

حزب موتلفه با تاکید بر اینکه جهانیان می دانند هرجا منطق و روش های خردورزانه ضعیف می شود، اهانت و هتاکی و ناسزا به صحنه آورده می شوند؛ نوشت: دولت فرانسه و رییس جمهور این کشور که مواجه با اعتراضات مردم فرانسه است، به جای تبعیت از خواست ملتش، آنها را سرکوب می کند و با نهایت ضعف و ذلت در اداره امور کشور، وامانده است. اگر چاره را در حمله و اهانت به مقدسات مسلمانان یافته، سخت به خطا رفته است. او باید بداند دوران جنگ صلیبی و زورگویی ها گذشته است. مسلمانان و آزادیخواهان و فرهیختگان در جهان، رفتار ضدبشری وی را رصد می کنند و میلیون ها مسلمان همه روزه با اعتراضات و تظاهرات علیه او و عاملان زشتکار این هتاکی، به خیابان ها می آیند.

در ادامه بیانیه تاکید شده است: ما مطمئن هستیم که در فرانسه، افراد فرهیخته نیز این عمل تبهکارانه و اهانت به مقدسات انسان ها را مردود می دانند. تحریم کالاهای فرانسوی یکی از نتایج عمل خطای آقای مکرون است که در شرایط سخت و آشفته اقتصاد فرانسه، ضربه ای به مردم آن کشور است.

حزب مؤتلفه اسلامی از همه مسلمانان و احزاب و گروه ها و شخصیت هایی که در سراسر جهان این عمل زشت را محکوم کرده و می کنند تشکر کرده و افزوده است: از ملت فرانسه و احزاب مستقل آن انتظار می رود به طور جدی با اظهار انزجار خود، محکومیت این اقدامات را اعلام نمایند و آقای مکرون را وادار کنند از اسلام و مسلمانان و همه انسان های خردگرای جهان عذرخواهی کند. آقای مکرون و حامیان او در دولت آلمان باید بدانند که مسلمانان جهان، اقدامات خصمانه آنها را علیه اسلام و مقدسات اسلامی به ویژه جسارت به مقام والای پیامبر گرامی اسلام (ص)، ندیده نخواهند گرفت و آنها باید پاسخگوی عواقب این اهانت ها و تجاوز به حقوق بشر باشند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha