دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان شهید مفتح ورامین به بهره‌برداری رسید

تهران- ایرنا- دستگاه ۲۵ میلیارد ریالی اکسیژن‌ساز با حضور مسوولان ورامین در بیمارستان شهید مفتح این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ورامین روز پنجشنبه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان ورامین با ۲ بیمارستان دولتی شهید مفتح و تأمین اجتماعی شهدای ۱۵ خرداد از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا به حالت آماده‌باش کامل درآمد و تمام امکانات خود را برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا بسیج کرد.
حسین کاغذلو اظهار داشت: با توجه به امکانات موجود در شهرستان ورامین و نبود بیمارستان در شهرستان‌های مجاور، بسیاری از بیماران مبتلا به کرونای سایر شهرستان‌ها برای مداوا در این بیمارستان‌ها بستری شدند و خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت کردند.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین نیازهای بیماران کرونایی دسترسی به اکسیژن است که این نیاز با استفاده از کپسول و با صرف هزینه زیاد تأمین می‌شود و در صورت افزایش تعداد مراجعان، این روش، پاسخگوی نیاز بیماران کرونایی نیست.
وی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسوولان شهرستان ورامین و حوزه بهداشت و درمان، یک دستگاه اکسیژن‌ساز با ظرفیت تولید ۶۰۰ لیتر در دقیقه با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال تأمین و در بیمارستان شهید مفتح نصب شد تا مهمترین نیاز شهرستان در درمان بیماران کرونایی برطرف شود.
کاغذلو تصریح کرد: این دستگاه هم‌اکنون نیاز بیمارستان شهید مفتح به اکسیژن را برطرف کرده و در حوزه پدافند غیرعامل یکی از کمبودهای شهرستان را برطرف می‌کند.
وی همچنین از آغاز عملیات احداث بخش مراقبت‌های ویژه ICU بیماران کرونایی در بیمارستان شهید مفتح خبر داد.
فرماندار ورامین گفت: این مرکز با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال به ۱۲ تخت ICU مجهز شده و به صورت تخصصی در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: با تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز کلینیک ویژه بیمارستان شهید مفتح از جمله برق، این مرکز مهم تخصصی به همراه بخش ICU، دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =