مراسم تحلیف بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- مراسم تحلیف فرماندهان هزار واحد مقاومت بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی روز پنجشنبه با حضور فرمانده سپاه استانی امام رضا (ع) و مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی در این مراسم گفت: جامعه پویا، آزاداندیش و خدامحور دشمن دارد، به همین دلیل مبارزه برای ما افتخار است. جامعه‌ای که دشمن نداشته باشد حیات ندارد و هر چه دشمن قویتر باشد آن جامعه بزرگتر خواهد شد.

سردار یعقوبعلی نظری افزود: نباید به دیگران اجازه دهیم به کشور، ملت و ثروتهای مادی و معنوی ما چشم طمع داشته باشد و بر همین اساس و برای ارتقاء و سربلندی کشورمان باید قوی و آماده باشیم.

وی به نقش مهم آموزش و پرورش در این مسیر نیز اشاره و بیان کرد: آموزش اگر همراه با پرورش نباشد ممکن است در مسیر انحرافی قرار گیرد و بر همین اساس پرورش دُرست، آموزش را به محصول مناسب تبدیل می‌کند.

مسوول سازمان  بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: بسیج دانش‌آموزی اکنون به عنوان سربازان گام دوم انقلاب در صحنه حضور دارند و فعالیت خود را بر این اساس دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام مهدی جعفری افزود: دانش‌آموزان بسیجی از همان روزهای نخست آغاز بحران ویروس همه‌گیر کرونا پای کار آمدند و در قرارگاههای سربازان حاج قاسم به انجام وظیفه پرداختند.

وی ادامه داد: تاکنون برای تهیه نوشت‌افزار، مواد ضدعفونی و بسته‌های معیشتی حدود ۵۰ میلیارد ریال با مشارکت دانش‌آموزان و سایر نهادها تهیه و در مدارس مناطق حاشیه و کم برخوردار خراسان رضوی توزیع شده است.

مسوول سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان خراسان رضوی به توزیع پنج هزار بسته غذایی تا پایان هفته بسیج دانش‌آموزی به همت دانش‌آموزان بسیجی این استان اشاره و بیان کرد: دانش‌آموزان بسیجی خراسان رضوی در قالب "خادمان سلامت" اقدام به امر به معروف سلامت در محیطهای اجتماعی خواهند نمود. 

یک میلیون و ۷۰۰ هزار بسیجی در قالب ۳۸ ناحیه مقاومت و بالغ بر پنج هزار پایگاه مقاومت بسیج در سطح استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی سازماندهی شده و فعالند. از این تعداد یک میلیون و ۱۸۱ هزار نفر بسیجی عادی، ۴۹۹ هزار بسیجی فعال و بقیه بسیجی کادر محسوب می شوند.

همچنین ۲۳ هزار حلقه صالحین بسیج محلات و دانش‌آموزی خواهر و برادر در سطح نواحی و پایگاههای مقاومت بسیج خراسان رضوی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =