آغاز جشن‌های هفته وحدت در آستارا با همگرایی علمای شیعه و سنی

آستارا - ایرنا - جشن‌های هفته وحدت مسلمانان بمناسبت سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص)، با نشست مشترک علمای شیعه و سنی و همایش منادیان اتحاد اسلامی در شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا روز پنجشنبه در نشست مشترک علمای شیعه و سنی در دفتر خود گفت: جامعه اسلامی باید دور از چند دستگی و اختلاف، امور خود را پیش ببرد و اقداماتی نظیر توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر (ص) باعث وحدت بیشتر مسلمانان می شود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: دشمنان برای خشکاندن ریشه های اسلام کمر همت بسته اند و با اعمال غیر انسانی سعی می کنند از اسلام، چهره ای خشن و نامبارک نشان دهند اما توطئه های آنها شکست خواهد خورد.

وی اظهار کرد: اسلام هراسی دشمنان را درمانده کرده است و روز به روز بر گرایش مردم به اسلام در کشورهای غربی افزوده می شود و علمای شیعه و سنی در شناخت دشمن و طی مسیر مستقیم وحدت، رسالت مهمی دارند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا هم در همایش منادیان وحدت در سالن اجتماعات این اداره گفت: با تدبیر و دوراندیشی امام (ره)، اختلاف روایت شیعه و سنی در خصوص سالروز ولادت رسول اسلام (ص)، هفته وحدت نامگذاری و عامل انسجام مسلمانان شد.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی اظهار کرد: باید هوشیار باشیم که دشمنان، وحدت مذاهب اسلامی را بر نمی تابند و با طرح های جدید و ابزار رسانه، قصد ضربه بر پیکره اسلام را دارند.

وی بیان کرد: خوشبختانه وحدت خوبی بین شیعه و سنی در شهرستان مرزی آستارا حاکم است و برنامه ها و نشست های هفته وحدت با شکوه خاص و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

عبدالحمید مومنی امام جمعه اهل سنت شیخ محله عنبران هم گفت: دانشگاهیان در ترویج اسلام و وحدت اسلامی نقش مهمی بر عهده دارند و علما و بزرگان شیعه و سنی آستارا در مسیر وحدت اسلامی گام بر می دارند.

رئیس موسسه آموزش عالی شهریار آستارا نیز گفت: برنامه های فرهنگی پیرامون وحدت، باید در دانشگاه ها تقویت و از ظرفیت علما و استادان برجسته استفاده شود.

احسان شفیقی بیان کرد: صداقت و امانت داری حضرت محمد (ص) از شاخص های برجسته ایشان بود و باید سرلوحه امور مسلمانان در خانواده ها و اجتماع قرار گیرد.

به مناسبت هفته وحدت مسلمانان، گلزار شهدای گمنام و شهیدان دفاع مقدس در آستارا با حضور مسئولان و خانواده های شهدا و علمای شیعه و سنی غبارروبی و گلباران شد و حاضران با نثار سلام و صلوات، با آرمان های بلند شهدا و نظام تجدید میثاق کردند.

۱۲تا ۱۷ ربیع الاول به مناسبت ایام سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان است.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها