استمرار آلودگی هوا در اراک نگران کننده است

اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شمار روزهای ناسالم و آلوده در اراک به صورت مستمر از دوهفته عبور کرده و تداوم این روند نگران کننده است.

«رضا میرزایی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر در ساعت ۱۲ ظهر ناسالم شده و شاخص آن به ۱۰۲ رسیده که بیانگر شرایط هشدار است.

وی بیان کرد: در پانزده روز اخیر غلظت و حجم ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون در اراک بالا بوده که به شدت برای سلامت دستگاه تنفس زیان‌بار است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی سکون نسبی هوا و انباشت آلاینده‌های جوی حداقل تا ۱۰ روز آینده ادامه دارد.

میرزایی ادامه داد: توصیه می‌شود تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان در این روزها از حضور در فضای باز بپرهیزند و سایر مردم نیز به دلیل تاثیر زیاد آلودگی بر تشدید وضعیت کرونا، تنها برای امور ضروری از منازل خارج شوند.

میرزایی اظهار داشت: انتظارمی‌رود که تدابیر لازم برای جلوگیری از فعالیت‌هایی که منجر به افزایش آلاینده‌های هوا در اراک می‌شود مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون، ۲۹ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =