طرح‌های آموزشی نیمه‌تمام اصفهان نیازمند ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است

کاشان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان گفت: ۲۵۰ واحد آموزشی به علت کمبود اعتبار در این استان متوقف شده که برای تکمیل آنها ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

به گزارش ایرنا، سیدمهدی میربد روز پنجشنبه در حاشیه کلنگ‌زنی یک واحد آموزشی کاشان به خبرنگاران بیان کرد: این طرح‌ها شامل مدرسه، سالن ورزشی، زمین چمن و نمازخانه هستند که نزدیک به ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی به وجود ۱۷ مدرسه کانکسی و ۳۶ مدرسه سنگی در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: بیشتر این مدرسه‌ها در غرب استان متمرکز هستند که با اجرای طرح آجر به آجر با دستور وزیر آموزش و پرورش، در نخستین فرصت جمع‌آوری می‌شوند.

به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان، هدف این طرح دغدغه‌مند کردن همه مردم برای موضوع فیزیکی مدرسه‌ها و اهتمام بر توسعه عدالت آموزشی، محرومیت‌زدایی و ساخت مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته است.

وی یادآور شد: شهریور  امسال برای جمع‌آوری این مدرسه‌‎ها در آیینی با حضور استاندار، کلنگ‌زنی ۱۴ باب مدرسه آغاز شد و خیرین مدرسه‌ساز نیز به این سمت سوق داده خواهند شد.

میربد با اشاره به اینکه در مدرسه‌ها یک یا دو کلاس ساخته خواهد شد، اضافه کرد: خیرین ۵۰ درصد ساخت این مدرسه‌ها را که افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد، متقبل شدند.

وی به جمع‌آوری مدرسه‌های خشت، گلی و دارای بخاری نفتی در استان اصفهان از سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: قرارداد استانداردسازی یک هزار دستگاه بخاری گازسوز با خیرین مدرسه‌ساز بسته شده و طرح در حال اجرا است تا از شمار بخاری‌های گازی در مدرسه‌ها کاسته و سیستم‌ها استاندارد شوند.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان تاکید کرد: همه دست‌اندرکاران ملزم هستند که در واحدهای آموزشی تازه ساخت نسبت به تعبیه شیرهای آب پدالی اقدام کنند.

پیش از شیوع ویروس کرونا و رونق آموزش‌های مجازی، نزدیک به ۹۰۰ هزار نفر دانش‌آموز در بیش از پنج هزار واحد آموزشی استان اصفهان به تحصیل اشتغال داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =