ستاد تنظیم بازار نظارت جدی‌تر و بیشتری بر قیمت‌ها داشته باشد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه ستاد تنظیم بازار باید نظارت جدی‌تر و بیشتری بر قیمت‌ها داشته باشد، گفت: مردم باید احساس کنند که مدیران و مجموعه اعضای ستاد تنظیم بازار استان در کنار آنها هستند و در بازار برای کنترل قیمت‌ها حضوری فعال دارند.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز پنجشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری با تبریک فرارسیدن هفته وحدت اظهار داشت: در بحث تورم و افزایش قیمت‌ها مردم توقع دارند که دولتی‌ها و حاکمیت در کنار آنها باشند و احساس کنند که مسوولان نهایت تلاش خود را برای ایجاد آرامش در بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاها به کار گرفته‌اند.

وی بیان داشت: مردم استان کرمانشاه باید احساس کنند که مجموعه استانداری و مجموعه اعضای ستاد تنظیم بازار استان در کنار آنها هستند و در بازار برای کنترل قیمت ها حضوری فعال دارند، لذا اعضای این ستاد وظیفه دارند که با جدیت و پیگیری ویژه سرکشی از بازار را جزو برنامه‌های خود بدانند و در حد توان نسبت به جلوگیری از قیمت‌های بی‌رویه در جامعه اقدام کنند و این احساس باید در جامعه ایجاد شود که مردم تنها نیستند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود همه مدیران باید در کنار مردم باشند، تاکید کرد: مدیران استان باید حضور خود را در کنار مردم افزایش دهند و همچنین وظیفه دارند که نهایت تلاش خود را برای تامین کالاهای اساسی مردم به کار گیرند.

وی یادآوری کرد که خوشبختانه در خصوص تامین کالاها و موادغذایی مورد نیاز جامعه هیچ مشکلی وجود ندارد اما این به این معنی نیست که متولیان این امر پیگیر مطالبات استان از مرکز نباشند.

وی اظهار داشت: برای پیگیری مطالبات استان با آمادگی کامل حضور خواهیم داشت و مردم بزرگوار استان در جریان باشند که جلسات ستاد تنظیم بازار استان با جدیت به ریاست استاندار برگزار خواهد شد و سرکشی از بازار را جزو برنامه‌های خود می‌دانیم.

کمبود آرد در استان شایعه است

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر برخورد جدی با شایعه کنندگان کمبود آرد در استان؛ گفت: متاسفانه در چند مدت گذشته شایعه‌ای در خصوص کمبود تامین و توزیع آرد در جامعه رواج پیدا کرد که انتظار داشتیم اداره کل غله استان در رد این شایعه جدیت بیشتری انجام می‌داد و مردم اطمینان حاصل می‌کردند که این گونه حرف‌ها شایعه است و به مقدار کافی آرد در انبارها و سیلوها وجود دارد.

بازوند اظهار داشت: در شرایط تحریم نباید بگذاریم که شایعه در جامعه رواج پیدا کند و دستگاه‌های ذیربط موظف به برخورد با شایعه‌کنندگان و آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به موقع به مردم هستند.

وی گفت: مدیران باید حضور خود را در جامعه بیشتر کنند تا فردی در جامعه احساس نکند که کنترلی در بازار وجود ندارد و مردم تنها هستند.

مقام عالی استان ادامه داد: وظیفه داریم تا روزی که مسوولیت داریم برای مردم با جان و دل کار کنیم زیرا فردای قیامت باید پاسخگوی مردم باشیم.

وی با اشاره به فرصت یک ساله برای خدمت به مردم افزود: در این فرصت باقی مانده باید تلاش‌های خود را حتی نسبت به سال‌های اول مسوولیت مضاعف‌تر کنیم و طبق قانون اساسی طبیعی است که دولت‌ها تغییر پیدا می‌کنند اما ما نباید فرصت خدمتگزاری و تلاش بیشتر برای حل مشکلات را از دست بدهیم و وظیفه داریم که با پیگیری ویژه تا روز آخر کار کنیم.

وی تاکید کرد: همه مدیران و اعضای این ستاد وظیفه دارند که علاوه بر برنامه‌ریزی برای کنترل قیمت‌ها در راستای تامین کالاهای اساسی و مواد غذایی مورد نیاز مردم با جدیت تلاش و پیگیری ویژه داشته باشند.

وحدت رمز پیروزی جمهوری اسلامی

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: رمز موفقیت نظام جمهوری اسلامی ایران «وحدت» است که باید تلاش کنیم این وحدت را همواره حفظ و مستحکم‌تر کنیم.

بازوند با اشاره به شرایط کشور ناشی از تحریم‌های ظالمانه و کرونا، افزود: تحریم‌ها همواره در طول ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامی وجود داشته و دشمن همیشه به دنبال ایجاد خطر و خسارت به کشور بوده است، اما جمهوری اسلامی با توکل به خداوند متعال در مقابل دسیسه های دشمنان ایستادگی کرده و تلاش کرده تا تهدیدات را به فرصت تبدیل نماید.

اخبار مرتبط