اعمال محدودیت‌ها در چهارمحال و بختیاری باید بازدهی بیشتری داشته باشد

شهرکرد- ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ۲ هفته‌ای در خصوص قطع زنجیره انتقال این ویروس باید بالاترین بازدهی را در استان داشته باشد.

عبدالرضا علی‌محمدی روز پنجشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری که در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در تالار ابن سینای دانشگاه شهرکرد علوم پزشکی استان برگزار شد، تاکید کرد: مسوولان، مردم و گروه‌های مختلف برای کسب نتایج مطلوب مورد نظر ناشی از اعمال ۲ هفته‌ای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در استان همراهی، تعامل و همکاری تنگاتنگ داشته باشند.
وی افزود: البته موضوع و لزوم اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید در چهارمحال و بختیاری باید برای مردم تبیین شود.
علی‌محمدی به شرایط سخت کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه و شرایط نامساعد اقتصادی مردم اشاره و تصریح کرد: روحانیون، ائمه جمعه و جماعت، فعالان فضای مجازی و رسانه‌های گروهی برای موفقیت در این تصمیم به مسوولان کمک کنند.
وی یادآور شد: امکانات، تجهیزات و تعداد نیروی انسانی کادر سلامت در استان محدود است اما این گروه تلاش فراوان و قابل توجهی در مقابله با ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن دارند.
دادستان مرکز استان اظهار داشت: تشدید کنترل مبادی ورودی و خروجی استان، جلوگیری از تردد خودروگردی، پرهیز از هرگونه تجمع و اعمال جریمه‌های سنگین و توقیف خودرو متخلفان ضرورت دارد.
وی گفت: کنترل ورودی بانک‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و مطب پزشکان، پالایش مراجعه‌کنندگان و جلوگیری از ورود افراد دارای درخواست غیر ضروری، مورد توجه باشد.
علی‌محمدی تاکید کرد: در شرایط شیوع ویروس کرونا تا زمان ریشه‌کنی این ویروس، فرهنگ کمک‌های مومنانه و تخفیف یا بخشش در اجاره‌بهای ساختمان‌های مسکونی و تجاری در چهارمحال و بختیاری ضروری است.
شهردار شهرکرد نیز به نمایندگی از شهرداران چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۵۰ هزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی و گندزدایی معبرهای عمومی در مرکز استان توزیع شده است.
بهادر عبدالغنی تصریح کرد: در این مدت هشت هزار ماسک فیلتردار و چهار هزار و ۵۰۰ جفت دستکش در شهرکرد توزیع شد.
وی افزود: تمامی شهرداری‌های استان برای هرگونه فعالیت در زمینه ریشه‌کنی ویروس کرونا آمادگی همکاری دارند.
به گزارش ایرنا، اعضای شورای اداری چهارمحال و بختیاری محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید در این استان به مدت ۲ هفته با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن را تصویب کردند.
ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =