روند احداث طرح مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین تسریع شود

قزوین – ایرنا - رییس اداره امنیت معاونت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قزوین نسبت به استان‌های دیگر کشور در احداث طرح مرکز فرهنگی دفاع مقدس کمی عقب‌ مانده است و باید در روند ساخت این مجموعه تسریع شود.

به گزارش ایرنا، سردار عبدالله عراقی روز پنجشنبه در شورای هماهنگی دفاع مقدس استان، افزود: انصافا نسبت به هشت ماه گذشته که اولین جلسه را برای ساخت این مجموعه در استان برگزار کردیم بسیاری از اختلاف نظرها رفع شده و هم اینک کار روی ریل افتاده است.

وی اضافه کرد: ما از اول به دنبال اجرای این طرح به صورت اصولی و رعایت نکات فنی بوده ایم و امروز هم هرگونه شتاب و عجله را در اجرای طرح درست نمی‌دانیم.

عراقی گفت: خوشبختانه برای این طرح مشاور گرفته شده و پروژه هم پیشرفت فیزیکی خوبی دارد ولی تقاضا داریم شهرداری قزوین به اجرای طرح سرعت بدهد و به صورت همزمان هم موضوع آب، برق و گاز پروژه دنبال شود.

این فرمانده قزوینی گفت: این طرح در اصل متعلق به شهر قزوین است ولی ما باید با تشکیل یک جلسه در تهران، بودجه مصوب هم برای آن دریافت کنیم.

وی گفت: خوشبختانه همه دستگاه‌های متولی در طرح مرکز فرهنگی دفاع مقدس انگیزه لازم را در اجرا دارند ولی باید در روند احداث آن تسریع شود.

رییس اداره امنیت معاونت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خوشبختانه امروز همه برای احداث این مجموعه، هم نظر هستند و شهرداری قزوین نیز باید این طرح را جزو مجموعه فدک و پارک ملی باراجین بداند و سرعت اجرای آن را افزایش دهد.

عراقی گفت: باید نظارت و کنترل لازم بر اجرای طرح وجود داشته باشد تا یک مجموعه شکیل و زیبا با بهترین طراحی در این مرکز اجرا شود.

رییس اداره امنیت معاونت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از متولی طرح درخواست داریم در مصالح، استحکام و زیباسازی رعایت اصول فنی را داشته باشد و ساخت فضای سبز، راه‌های دسترسی و سکوها را در اولویت قرار دهد.

وی گفت: پیش بینی می‌کنیم این مجموعه با توجه به قرار گرفتن در شمال شهر قزوین و وصل بودن به بوستان ملی باراجین از نظر بیننده و حضور مردم کم نظیر باشد که نقش موثری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =