آموزش مجازی رایگان به نوآموزان پیش‌دبستانی در کردستان ارائه می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از اجرای طرح آموزش مجازی رایگان برای نوآموزان پیش‌دبستانی این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

صدیقه عبداللهی روز پنجشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته حدود ۹۳ درصد از نوآموزان استان تحت پوشش قرار گرفتند که این آمار در سال جاری تحت تاثیر شرایط موجود ناشی از شیوع ویروس کرونا و نگرانی خانواده‌ها قرار گرفته و با کاهش مواجه شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس و با توجه به اهمیت آموزش و پرورش دوره پیش‌دبستانی به عنوان دوره رسمی همانند سایر دوره ‌های تحصیلی با اجرای طرح آموزش مجازی رایگان نوآموزان، خلاء‌های آموزشی و تربیتی آنان در این دوره مهم و سرنوشت‌ساز تا حدودی جبران خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان، هدف از اجرای آموزش مجازی پیش‌دبستان را جذب و حضور حداکثری نوآموزان در برنامه‌های آموزشی و تربیتی و ایجاد وحدت رویه در راستای توسعه عدالت آموزشی برای تمام نوآموزان اعلام کرد و افزود: این طرح ماهیتی غیرحضوری دارد و برنامه‌های آموزشی‌این نوآموزان در بستر شاد و آموزش‌های تلویزیونی انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: با اجرای این طرح فرصت‌های یادگیری برای نوآموزان فراهم شده و تلاش می‌شود آنها در معرض دریافت برنامه‌های آموزشی و تربیتی قرار  داده شوند و بتوانند آمادگی لازم را برای حضور در مدرسه برای سال آینده کسب کنند.

عبداللهی تاکید کرد: این طرح فرصتی برای نوآموزانی است که تاکنون در هیچ مدرسه غیردولتی یا مرکز پیش‌دبستانی ثبت نام نشده‌اند، ضمن اینکه برای این نوآموزان نیز فرایند سنجش تحصیلی انجام و در پایان گواهی‌نامه معتبر دوره پیش دبستانی صادر می‌شود.
وی گفت: برای اجرای این طرح اولیای نوآموزان پنج سال تمام (متولدین دوم مهر۹۳ تا اول مهر ۹۴) که تاکنون موفق به ثبت نام فرزندانشان نشده‌اند با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه خود و فرزندشان جهت ثبت نام به نزدیک‌ترین مدرسه ابتدایی محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =