هلال احمر طرح آمران سلامت را در شهرستان ری اجرا می‌کند

شهرری ـ ایرنا ـ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ری گفت: طرح آمران سلامت در ایام شیوع گسترده ویروس کرونا برای توصیه نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط جوانان این جمعیت در مکان های پرتردد آغاز شد.

حسین فهیمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه های نواحی مختلف طرح آمران سلامت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: طرح آمران سلامت با ۱۵ ایستگاه و با همکاری ۴۵ نفر از اعضای جوانان داوطلب خواهر و بردار جمعیت هلال احمر شهرستان ری اجرا می شود.

وی با بیان اینکه ایستگاه های این طرح در مکان های پرتردد شهروندان برپا شده است، افزود: میدان شهرری و نواحی پرتردد اطراف حرم عبدالعظیم(ع) مناطق هدف این طرح آمران سلامت هستند.

فهیمی اضافه کرد: این طرح در راستای اجرای منویات رهبرمعظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد مبارزه با ویروس کرونا مبنی بر اهتمام نیروهای داوطلب مخلص و جوانان مومن و صالح جهت ارائه خدمات موثر در پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا اجرا می شود.

این مسئول با اشاره به شرایط بحرانی کلان شهر تهران و ری، افزود: ویروس کرونا به عنوان اپیدمی عالم گیر در ۹ ماه گذشته به بزرگترین دغدغه بهداشتی حوزه پزشکی در جهان تبدیل شده است، این ویروس بیشتر کشور های جهان را در گیر خود کرده و تا کنون نیز درمان قطعی یا واکسنی برای آن تولید نشده و تنها راه مقابله با آن پیشگیری و توسعه آموزش های همگانی است.

به گزارش ایرنا به نقل از  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا روز هفت آبان ماه شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۳ هزار و ۷۱۴نفر رسید.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =