مادورو حمله به پالایشگاه نفتی این کشور را تروریستی دانست

تهران-ایرنا- نیکلاس مادور رئیس جمهوری ونزوئلا حمله روز چهارشنبه به بزرگترین پالایشگاه نفتی این کشور را «تروریستی» خواند و خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون را در آن مقصر دانست.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ادعای مادورو درباره تروریستی بودن این حمله بعد از آن مطرح شد که رهبران اپوزیسیون فاش کردند انفجاری در پالایشگاه این کشور در ایالت فالکون در شمال غربی ونزوئلا رخ داده و در این انفجار به کسی آسیبی نرسیده است.

مادور در مصاحبه با یک رسانه بین المللی در کاراکاس پایتخت گفت: پالایشگاه «اموای/Amuay» با یک سلاح قوی و بزرگ مورد حمله قرار گرفته است و تروریست ها انفجاری را انجام و برجی را هدف قرار دادند که از فولادی ضخیم تر از یک تانک ساخته شده بود.

وی گفت مقامات در حال تحقیقات درباره سلاح مورد استفاده در این حمله هستند و گروه تروریستی گوایدو را در آن مقصر است.

گوایدو دو سال پیش با اعلام خودخوانده رئیس جمهوری خود تلاش کرد مادورو را برکنار کند.

وی در پیامی توئیتری در واکنش به اظهارات مادورو در مقصر دانستن گروه وی در حمله به این پالایشگاه نوشت: مادور طبق معمول دروغ می گوید. آنچه که باعث نابودی پالایشگاه شده فساد و چپاول بوده است.

این پالایشگاه بزرگترین پالایشگاه جهان با ظرفیت تولید ۹۵۵ هزار بشکه نفت خام در روز است که به دلیل مشکلات در صنعت نفت ونزوئلا تاکنون نتوانسته به چنین ظرفیتی برسد.

تا چند سال پیش ونزوئلا ۳.۲ میلیون بشکه نفت در روز تولید می کرد که بر اساس گزارش سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) این رقم به فقط ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است.

کارشناسان و مخالفان دولت ونزوئلا مدعی هستند کاهش تولید نفت این کشور به دلیل فقدان سرمایه گذاری در زیرساختارها است اما مادورو تحریم های آمریکا برای فشار بر او برای برکناری از قدرت را مقصر می داند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار جهان