۱۹ هکتار از اراضی تحت مدیریت محیط زیست استان اردبیل رفع تصرف شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: امسال تاکنون ۱۹ هکتار از اراضی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست این استان رفع تصرف شده است.

به گزارش ایرنا، سعید شهند روز پنجشنبه افزود: در راستای احقاق حق و حقوق بیت‌المال و پیشگیری و برخورد با تصرف‌های اراضی ملی در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و در پی آرای صادره از محاکم قضایی بدوی و تجدید نظر استان ۱۹ هکتار از این اراضی به بیت‌المال اعاده شد.

وی با تقدیر از حمایت‌های دستگاه قضایی اظهارداشت: این اراضی با پیگیری اداره کل محیط زیست و همکاری قوه قضاییه رفع تصرف شده و به اراضی ملی الحاق گردید.

سه منطقه حفاظت شده در محدوده  استان اردبیل واقع است، منطقه حفاظت شده آق‌داغ به مساحت ۹۳ هزار و ۸۰۰ هکتار در شهرستان خلخال ، منطقه حفاظت شده مغان در محدوده بیله‌سوار و پارس‌آباد مغان به مساحت ۳۵ هزار هکتار و منطقه حفاظت شده نئور به مساحت چهار هزار و ۲۰۰ هکتار که بخشی از منطقه وسیع حفاظت شده لیسار استان گیلان است.

کوه سبلان از ارتفاع سه هزار و ۶۰۰ متر به بالا و غار یخگان در محدوده شهرستان خلخال نیز جزو آثار طبیعی ملی ثبت شده استان اردبیل هستند.

همچنین پنج منطقه شکار ممنوع در استان برای حفظ گونه‌ها از خطر انقراض مشخص شده است: منطقه شکار ممنوع شورابیل در اردبیل با ۲۰۰ هکتار مساحت، گندیمن در مشگین‌شهر با ۳۰ هزار هکتار، دربند مشکول در گیوی با ۲۳ هزار هکتار، انزان در مشگین‌شهر به مساحت ۴۲ هزار و ۵۰۰ هکتار و خروسلو در بیله‌سوار به مساحت ۱۶ هزار و ۶۰۰ هکتار نیز جزو مناطق شکار ممنوع ثبت شده است

در استان اردبیل مناطق حفاظت شده نئور، آق داغ، مغان و اثر طبیعی ملی یخگان و سبلان جزو مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha