رییس صمت: کشف نرخ تخلفات بازار کرمان ۱۰۰ درصد رشد یافت

کرمان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه نرخ جرائم این استان در ۶ ماهه امسال ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است گفت: نرخ جرائم پرونده‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بازار کرمان ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، مهدی حسینی‌نژاد روز پنجشنبه در نشست توسعه همکاری‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سپاه ثارالله کرمان در نظارت و کنترل بازار افزود: ۲ موضوع مهم گرانی و گران فروشی در بازار وجود دارد که متاسفانه به علت حجم، تخلفات کشف شده در بازار مشهود نیست.

وی اظهار داشت: سازمان صمت در مجموع ۷۰ نفر نیروی نظارتی دارد که افزایش نظارت را با استفاده از این افراد ۳۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارتقا دادیم و در این زمینه ماهانه بیش از هفت هزار بازدید را ماموران نظارتی صمت و ۱۵ هزار بازدید اصناف و بخشی را بسیج انجام می دهند اما متناسب با نیاز و تخلفات بازار مشهود نیست.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: دغدغه دیگر بازار نداشتن نرخ محصولات است لذا باید نرخ کالاها مشخص شود که در تنظیم بازار پیشنهاد دادیم نرخ ها سیستمی و آنلاین شود.

وی بیان داشت: همچنین پیشنهاد دادیم سه اتحادیه میوه، مرغ و نان قیمت های اجناس خود را به صورت درج در تابلو اعلام کنند تا مردم قیمت ها را هنگام خرید به صورت آنلاین مشاهده کنند و از بسیج برای نصب این تابلوها کمک می خواهیم و هزینه آن توسط صمت و از دیگر ظرفیت های استان کرمان پرداخت می‌شود.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: بخشی گسترده از نیازها در فاصله زمانی هشت ماهه که به صورت ویژه درگیر بیماری کرونا بودیم را با کمک سپاه پاسداران تامین کردیم و اقدامات بزرگی در این حوزه انجام شد.

وی افزود: مسائل مربوط به تحریم‌های ظالمانه و کرونا چالش‌های بازار استان کرمان را تقویت کرده و تلاطم‌های نرخ ارز تاثیر مستقیم در بازار دارد و بازار را برای مردم استان و کشور کاملا دچار مشکل کرده لذا شرایط دشوار فعلی باید مدیریت شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: خوشبختانه تصدی این وزارتخانه تعیین تکلیف شد و علیرضا رزم حسینی به عنوانی وزیری جدی با پشتکار و برنامه در ابتدای کار قول تامین کالاهای اساسی و نظارت و پایش بازار را داده که در این حوزه نیاز به کمک سپاه داریم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: ظرفیت های خوبی درون کشور و استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های داخلی داریم و با استفاده از این ظرفیت‌ها می توانیم به رفع مسائل و مشکلات مردم کمک کنیم.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان کرمان با بیان اینکه در استفاده از ظرفیت های داخلی در حوزه های صنعتی و معدنی اتفاقاتی مناسب طی سال گذشته رخ داده و بیش از ۹۵ درصد از آن استفاده از توان و ظرفیت استان بود گفت: باید آن را به حوزه بازار و تامین و نظارت بازار به عنوان چالش های این روزها تعمیم دهیم.

نیاز روغن در بازار کرمان تامین می‌شود

وی با بیان اینکه نیاز استان کرمان را در کالاهای اساسی رصد کردیم گفت: گوشت، میوه، شکر و نهاده‌های دامی را در بازه ۱۰ ساله رصد و نیازهای این استان شناسایی شد.

حسینی‌نژاد عنوان کرد: نیاز مردم با داشتن سالانه ۶۰ هزار تن روغن در استان مدیریت می شود که از بخش از آن به صورت ملی و بنک داران تامین می شود و تلاطم های نرخ ارز بنک داران را دچار چالش کرده و بخشی از این ظرفیت را از دست دادیم لذا در استان صادراتی کرمان می توانیم بخشی از نیاز خود را از طریق ارز صادرات و نیاز واردات تهاتر کنیم.

وی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت ستادی ویژه برای تامین نیاز به کالاهای اساسی تشکیل داده و در اولین گام تامین روغن را بر عهده گرفته است که در استان کرمان و با استفاده از ظرفیت ها می توانیم این نیاز را تامین کنیم.

وی ادامه داد: منابع تامین روغن را می توانیم از حقوق دولتی تامین کنیم که سپاه می تواند در این حوزه همکاری کند.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این نشست برای استفاده از تمامی توان این نهاد برای رفاه حال شهروندان و رسیدگی به مشکلات مردم در بازار و جلوگیری از تخلفات این حوزه قول مساعد همکاری داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =