استاندار اصفهان: اگر پروتکل بهداشتی رعایت نشود در باره تعطیلی‌ها تصمیم می‌گیریم

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند ناچار به تصمیم گیری در خصوص تعطیلی‌ها در بخشهای مختلف این استان هستیم.

عباس رضایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنابا بیان این که اخبار تکان دهنده‌ای از وضعیت کرونا در کشور شنیده می‌شود؛ تصریح کرد: از مردم فهیم استان درخواست می‌کنم پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شست و شوی دست‌ها را به صورت کامل رعایت کنند تا ناچار به تعطیلی نباشیم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: با توجه به فهم و شعور بالای مردم استان اصفهان انتظار دارم سرمشق و الگوی رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای کل کشور باشند.

رضایی، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را اقدامی فرهنگی دانست و اظهار کرد: باید این اصل فرهنگی را باور داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در فولاد مبارکه ۲۱ هزار و در ذوب آهن ۱۶ هزار نفر کارگر و کارمند وجود دارد که حتی یک نفر فوتی ناشی از کرونا نداشتیم زیرا مدیریت مجموعه و اعضا به رعایت پروتکل‌ها توجه داشتند.

استاندار اصفهان گفت: در زمان حاضر یکی از مصداق‌های بارز امر به معروف و نهی از منکر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی یادآور شد: اگر برخی قصد داشته باشند تا عامدانه باعث مرگ دیگران شوند حکومت موظف است وارد عمل شود.

رضایی بیان کرد: اگر مغازه داری ماسک نمی‌زند نباید از آن جنس خرید یا اگر خریدار ماسک نزده باشد نباید فروشنده به وی جنس بفروشد که باید این فرهنگ در میان مردم به وجود بیاید.

در استان اصفهان امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۵۸ هزار و ۶۴۸ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها