گره‌گشایی ستاد تسهیل همدان از مشکلات پنج واحد تولیدی

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از گشایش مسائل و مشکلات پنج واحد تولیدی استان خبر داد و گفت: با تعامل خوب بانکها و دستگاه‌های اجرایی موانع پیش‌روی این واحدها برای ادامه فعالیت برداشته شد.

ظاهر پورمجاهد روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شب گذشته در چهل و سومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گره مشکلات چند طرح در حوزه صنعت و کشاورزی گشوده شد. 

او گفت: این طرحها در زمینه معوقات بانکی، ایجاد زیرساخت و زیست محیطی با موانعی مواجه شده بودند که در این نشست تخصصی پیگیری و به نتیجه رسید. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان خاطرنشان کرد: از تمام ظرفیت‌های استان در مسیر حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید استفاده می‌کنیم تا به اهداف جهش تولید برسیم.

پورمجاهد با تاکید بر تعامل  بانکها با صنعتگران و تولیدکنندگان افزود: تسهیلات دریافتی از بانکها سرمایه‌های این استان هستند و وام گیرندگان باید نسبت به پرداخت به موقع اقساط و بازگشت آن به چرخه اقتصادی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. 

او با اشاره به راه‌اندازی مرکز فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در همدان گفت: این مرکز به تازگی در سازمان صنعت، معدن وتجارت فعالیت خود را آغاز کرد تا روند رسیدگی به درخواست تولیدکنندگان و کارآفرینان با شتاب بیشتری انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان یادآوری کرد: جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در این مرکز برگزار شد تا اعضا با روند پاسخگویی به درخواست متقاضیان بیشتر آشنا شوند.

به گفته پورمجاهد صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و خدماتی که با مشکل مواجه هستند باید درخواست خود را با شماره ۰۸۱۳۱۴۴۸۸۸۸ اعلام کنند و یا در سامانه http://tashil.stsm.ir ثبت کرده و منتظر پاسخگویی کارشناسان باشند.  

او با اشاره به صدور ۱۸۶ مصوبه در سال جاری برای گره گشایی از بخش تولید گفت: در این مرکز نمایندگان بانکها، استانداری، تامین اجتماعی و دستگاه‌های اجرایی عضو هستند و در هر زمان که نیاز باشد برای رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی جلسه تشکیل می‌دهند. 

یک هزار و ۴۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان همدان مشغول تولید هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =