۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84092268
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار گیلان: کلانشهر رشت نیاز به رسیدگی جدی دارد

رشت - ایرنا- استاندار گیلان بر لزوم مدیریت پسماند ، حل مشکلات ترافیکی ، بهسازی بافت های فرسوده و مناطق حاشیه ای شهر، ساماندهی رودخانه ها ، حفظ و مرمت بناهای تاریخی و توسعه مراکز فرهنگی، بهداشتی، اقتصادی ، فرهنگی کلانشهر رشت تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع روز پنجشنبه در آیین معارفه شهردار جدید کلانشهر رشت با بیان اینکه یکی از اصلی ترین و اساسی ترین نهادهای خدماتی در هر شهر طبق قانون تشکیلات شهرداری و شورای اسلامی است، اضافه کرد: افزون بر یک قرن نهادی به عنوان بلدیه در رشت شکل گرفت که در زمره نخستین شهرهای در کشور با این سابقه تمدن غنی و میراث فرهنگی بوده که مردم از این تشکیلات بهره مند بودند.

وی خاطر نشان کرد: این مهم از امتیازات رشت به شمار می رود که در واقع بیانگر مدنیت و تمدن شهرنشینی مردمانی است که صاحب اولین ها نه صرفا در زندگی شهری بلکه در حوزه های مختلف بوده اند، امروز ساکنان این کلانشهر در عرصه های ملی و فراملی از این خصیصه شهره بوده و در عرصه های مختلف جزء بهترین ها هستند.

زارع با بیان اینکه سرمایه های فرهنگی رشت را نه تنها در استان گیلان بلکه در گسترده ایران می شناسند و آنها را متمایز ساخته است، اضافه کرد: این مهم مسئولیت خدمتگزاران را در این عرصه دشوارتر می کند که با نهایت تلاش شان برای بهبود زندگی مردم به کار گیرند.

وی با اشاره به این که اختلاف نظرها نباید در ارایه خدمت به مردم اختلال ایجاد کند اظهار داشت: از شهردار جدید رشت انتظار داریم در تعامل با اعضای شورای اسلامی ، مشورت با نمایندگان مردم در مجلس، فرماندار، نخبگان و متخصصان امر نسبت به شناسایی دقیق مشکلات و اولویت بندی آنها ، اتخاذ تصمیمات مناسب و انجام راهکارهای مفید برای رفع مشکلات اقدام کند.

وی در ادامه سخنانش با مهم دانستن تعامل و همکاری در کارها برای پیشبرد امور اظهار داشت: هم افزایی اعضای شورای شهر با نهاد شهرداری نه صرفا شهردار، در بسترسازی برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان مفید و موثر است.

استاندار گیلان بیان داشت: به همین دلیل شورای اسلامی که به صورت مستقیم برآمده از آرای مردم و شهروندان و شهردار نیز به صورت غیرمستقیم برگزیده مردم است قطعا در انجام برنامه های کاربردی و جلب رضایت حداکثر، تلاش مضاعف و با انگیزه وافر کوشش کنند که یقینا دستاورد ارزشمندی خواهد داشت.

زارع با بیان این که  اختلاف نظرها نباید در حرکت توسعه شهر کندی ایجاد کند خطاب به شهردار رشت گفت: لحظه ای از فرصت به دست آمده برای خدمت به مردم غافل نشوید و از همه فرصت ها و ظرفیت ها برای کاهش مشکلات مردم و ارتقاء سطح زندگی مردم این کلانشهر استفاده کنید .

نماینده عالی دولت در گیلان در پایان اظهار داشت: به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید و ابلاغ می کنم که همکاری های لازم را با شهردار جدید کلانشهر رشت داشته باشند.

سید محمد احمدی  شهردار جدید رشت نهم مهرماه امسال با ۹ رای اعضای شورای اسلامی این کلانشهر انتخاب شده بود.

کلانشهر رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها