کرونا فعالیت ۲۰۱ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی را متوقف کرد

اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: فعالیت‌های آموزشی در ۲۰۱ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان به‌علت شیوع بالای کرونا در موج سوم این بیماری تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

«منصور جلیلوند» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۱ مرکز دولتی و ۱۸۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای استان تا اطلاع ثانوی از ارایه خدمات آموزشی و کارگاهی به‌دلیل شیوع کرونا بازمانده‌اند.

وی اظهار داشت: ۱۰۰ مربی شاغل در این مراکز به‌طور موقت بیکار شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: کارگاه‌های آموزشی این استان با تعداد محدود کارآموز، ۱۵۰ مترمربع  وسعت دارد بنابراین با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، ضدعفونی محیط آموزشی و استفاده از ماسک امکان بازگشایی وجود دارد.

جلیلوند افزود: در موج قبلی شیوع کرونا فعالیت ۲۰۱ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای استان متوقف شده بود که ۲۲ اردیبهشت ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خدمات این مراکز آموزشی و مهارتی از سرگرفته شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: تاکنون ۱۸۰ آموزشگاه آزاد استان ۳۶ میلیارد ریال با شیوع کرونا خسارت دیده‌اند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیش از ۱۸۰ آموزشگاه آزاد و ۲۱ مرکز دولتی کار آموزش مهارت‌های مختلف را در این استان برعهده دارد.

 استان مرکزی یکی از قطب‌های مهم کشور در حوزه صنعت و خدمات در قلب کشور قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =