رعایت محدودیت‌های کرونا در سمیرم، خوانسار و گلپایگان مطلوب است 

اصفهان- ایرنا- سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: وضعیت اجرا و رعایت محدودیت های کرونایی در  شهرستان‌های گلپایگان، خوانسار و سمیرم درباره و تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ مطلوب گزارش شده است.

حجت الله غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پس از ابلاغ شرایط حاد در پنج شهرستان استان، ستاد شهرستانی سمیرم در ساعات اولیه تشکیل شد و موارد مربوط به گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ بطور دقیق در این شهرستان به اجرا گذاشته شد.

وی ادامه داد: شرایط محدودیت‌ها در خوانسار و گلپایگان هم با توجه به بازرسی‌های انجام شده و گزارش‌های دریافتی مطلوب ارزیابی شده است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار داشت: وضعیت اجرای محدودیت‌ها در نجف آباد مناسب نیست و بر این اساس تیم‌های بازرسی و نظارت در سطح این شهرستان فعال هستند  و بدلیل ابلاغ قبلی این مساله، بدون تذکر قبلی به متخلفان، نسبت به پلمب واحد تولیدی آنها اقدام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت رعایت محدودیت‌ها از طرف صنوف و واحدهای تولیدی در شاهین شهر نسبت به نجف آباد بهتر گزارش شده  و عملکرد در بعضی بخش‌ها بسیار مناسب است و امیدواریم با هماهنگی‌های سایر بخش‌ها هم عملکرد خوبی را داشته باشند.

غلامی گفت: با توجه به اینکه در شرایط سختی قرار داریم و حفظ جان انسان‌ها برای همه ما در اولویت اول و بعنوان وظیفه انسانی محسوب می‌شود همه واحدهای تولیدی، صنوف و فروشگاه‌ها باید تعطیلی و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را بکار ببندند و توصیه ها را رعایت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که صنوف و واحدهای تولیدی شهرستان نجف آباد هم همکاری بیشتری را با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

شهرستان‌های خوانسار، سمیرم، شاهین‌شهر و میمه، گلپایگان و نجف‌آباد بدلیل افزایش ناگهانی موارد ابتلا و افزایش پیک بستری بیماران دارای علائم بیماری کرونا در فهرست شهرستان‌های بحرانی کرونا در کشور قرار گرفتند.

وضعیت پنج شهرستان گلپایگان، خوانسار، نجف آباد، شاهین شهر و میمه و سمیرم در جلسه روز دوشنبه ستاد استانی مقابله با کرونا مطرح و مقرر شد ستادهای شهرستانی در پنج شهرستان تشکیل و در خصوص گروه‌های شغلی ۲، ۳ و۴ و درباره محدودیت‌ها و یا تعطیلی‌ها تصمیم گیری شود.

هم اکنون حدود یکهزار و ۸۰۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند و این خطه در وضعیت قرمز قرار دارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۳ هزار و ۷۱۴نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =