۴ روستای پاک از پسماند بخش مرکزی خاش معرفی شدند

زاهدان - ایرنا - بخشدار مرکزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای مصوبات کمیته پسماند شهرستان ۴ روستای این بخش به عنوان روستاهای پاک معرفی شدند.

عیدمحمد قلندرزهی روزپنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روستاهای کهنوک کارواندر، حسین آباد گرساز، کند زرد و سنگان مرکزی با تلاش و همت دهیاران و همکاری ارزشمند مردم نقاط روستایی توانسته اند از نگاه زیست محیطی نمره قبولی در مبحث پاکی دریافت کنند.
وی اظهار داشت: جمع آوری به موقع زباله ها و نخاله های ساختمانی و فضولات احشام باید مورد توجه ساکنان روستایی و شوراها و دهیاران باشد تا چهره روستا زیبا نمایان شود.
بخشدار مرکزی خاش بیان کرد: رهاسازی لاشه های دام و زباله و غیره در جوار و یا در محیط روستاها علاوه بر انتشار بوی نامطبوع و تهدید سلامت مردم سبب نمایش چهره ای زشت از روستا و تجمع سگ های ولگرد و حیوانات و حشرات موذی می شود.
وی ادامه داد: توجه به مباحث زیست محیطی و پیشگیری از رهاسازی فاضلاب و زباله و نخاله های ساختمانی یک امتیاز بزرگ برای روستاها بوده که می توان از طریق دستگاه های دولتی برای توسعه این نقاط اعتبارات لازم را جذب و هزینه کرد.
قلندرزهی تاکید کرد: لازم است مردم روستاهای ناصرآباد، نجف آباد، افتخارآباد، اکبرآباد، اسماعیل آباد، نصرت آباد، میرزآباد، صمدآباد، ناصری و بیت آباد و غیره با دهیاران همکاری کنند و تا چهره روستای شان پاک و زیبا باشد.
به گزارش ایرنا خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =