خانواده مهریزی ۵۰۰ میلیون ریال به بیمارستان اهدا کردند

یزد- ایرنا- مدیر بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهریز گفت: خانواده مرحومه اشرف زارع خورمیزی ۵۰۰ میلیون ریال هزینه های مراسم سالگرد مادرشان را برای خرید منبع ذخیره ساز اکسیژن به این واحد بهداشتی و درمانی که در شرایط کنونی بسیار حیاتی است، اهدا کردند.

سید رسول محسن‌زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بیمارستان برای کمک به بیماران به یک دستگاه اکسیژن ساز ۹۰۰ لیتری در هر دقیقه و همچنین یک مخزن ۱۵ هزار لیتری نیاز دارد .

وی ادامه داد: برای مشارکت در این امر مهم خیران استان می‌توانند با تلفن‌ها ۰۹۱۳۵۲۶۱۳۱۶ و ۰۹۱۳۱۵۲۵۲۸۴ تماس بگیرند و در کمک به بیماران بستری در بیمارستان کمک کنند . 

به گفته وی، برای واریز کمک‌ها، خیران می‌توانند از شماره حساب ۱۰/۷۵۳۲۷۸۳/۱ و شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۹۰۳۷۹ استفاده کنند که تامین هزینه ها نقش مهمی در معالجه بیماران دارد.

همچنین فرماندار مهریز امروز در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که برای خرید دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان ۱۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است که در این مورد به همکاری خیران و مردم نوعدوست منطقه نیاز است.

رضا زارع زاده مهریزی  افزود: در شرایط موجود و با توجه به آمار بالای بستری بیماران در بیمارستان از تمامی هموطنان با هر توان مالی تقاضا می‌شود کمک‌های خود را برای تامین منبع اکسیژن ساز به حساب موسسه خیریه بیمارستان واریز کنند.

وی علت اصلی شیوع کرونا در هفته‌های اخیر در شهرستان را دورهمی‌های خانوادگی ، رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ذکر کرد و همکاری شهروندان و خانواده‌ها را برای پیشگیری و مهار کرونا ضروری دانست.

فعالیت درمانی و بهداشتی بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغاز شد که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش های زنان و زایمان ، جراحی، اورژانس، اطفال، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز و چشم پزشکی است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( چهارشنبه) گفته بود که با فوت ۴۱۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۳ هزار و ۷۱۴نفر رسید و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار یا زرد کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر هفتم آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۸۲۴ بیمار جدید شناسایی شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۴۹۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۶۷ هزار و ۹۱۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و  همچنین پنج هزار و ۱۲ نفر از بیماران تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون چهار میلیون و ۸۲۱ هزار آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز  است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

وی گفت: در جنگی تمام عیار با کرونا هستیم و شرط اصلی پیروزی در این جنگ تغییر در باور تک تک مردم و مسوولان و پرهیز از سهل انگاری و عادی انگاری در این مبارزه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =