هوای آخر هفته در آذربایجان‌غربی همراه با وزش باد است

ارومیه- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: وزش باد و هوای نیمه ابری پدیده قابل پیش بینی برای شمال استان طی روزهای آخر هفته جاری است.

اسماعیل سیمایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز چهارشنبه پدیده خاصی در استان گزارش نشد  و جو آذربایجان‌غربی صاف و آرام بود.

وی با اشاره به اینکه غبار صبحگاهی همچنان در نقاط پر جمعیت استان وجود دارد، گفت: به جز افزایش موقت و نامحسوس دما در روز جمعه تغییرات دمایی چندانی پیش‌بینی نمی‌شود.

وی در خصوص دمای ۲۴ ساعت گذشته هوای استان ادامه داد: طی این مدت دمای هوای شهر ارومیه بین ۶ و ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: شهرستان های اشنویه، چالدران و تکاب در این مدت با کمینه یک درجه سانتی گراد بالای صفر سردترین و شهرستان بوکان با دمای بیشینه ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =