۱۵ هزار سبد معیشتی در خراسان شمالی توزیع شد

بجنورد- ایرنا- معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: ۱۵ هزار  سبد معیشتی به ارزش چهار میلیارد ریال از آغاز اجرای طرح  رزمایش مواسات و همدلی تاکنون بین نیازمندان این استان توزیع شده است.

حجت الاسلام علی اکبر صفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در دهه وقف نیز هزار و ۱۶۰ سبد معیشتی بین نیازمندان این استان توزیع شد.

وی گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا ۲۵۰ پک بهداشتی رایگان هم در این دهه در اختیار اقشار نیازمند قرار گرفت.  

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی افزود: در این بازه زمانی همچنین ۱۳۰ هزار غذای گرم به ارزش سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال  در سطح استان توزیع شد.

وی در ادامه اظهار داشت: از آغاز اجرای این طرح تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰  اقلام بهداشتی در تمامی مناطق استان بین نیازمندان توزیع شده است.

وی در رابطه با منابع مالی این کمک ها بیان کرد: بسته های غذایی از محل موقوفات مرتبط  تهیه شده است که با همکاری کمیته امداد، مردم و خیرین به دست نیازمندان رسیده است.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی تاکید کرد : توزیع بسته های غذایی در راستای رزمایش مواسات و همدلی بوده است که امیدواریم با ادامه کمک های مردمی، کمک به نیازمندان نیز ادامه داشته باشد.

وی گفت: هر چند شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد کرده، اما ما شاهد کمک های خوب مردم به محرومان هستیم.

رزمایش مواسات وهمدلی درپی سخنان رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان امسال در خصوص کمک به اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا و پرهیز از موازی کاری دستگاه های مربوطه اجرا شده است.

کرونا با همه مصیبت هایی که برای مردم به وجود آورد فرصت‌هایی خلق کرد تا مردم بتوانند فضیلت‌های خود را یکبار دیگر بروز دهند.

خراسان شمالی پنج هزار و ۷۳۶ موقوفه و ۱۱هزار و ۷۳۸ رقبه دارد.

این استان با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ در صد از آنان در روستاها سکونت دارند جزو استان های کم درآمد کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha