افزایش مبتلایان به کرونا در تربت‌حیدریه نگران کننده است

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه با بیان اینکه افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان نگران کننده است گفت: در صورت تداوم این وضعیت محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌شود.

علی رستمی روز پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، فرارسیدن فصل برداشت زعفران و افزایش جابه‌جایی‌ها، فصل سرما، بازگشایی مدارس و برپایی آیین‌های ویژه دهه پایانی صفر را از عوامل افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ذکر کرد و افزود: این وضعیت باعث شد تربت‌حیدیه در وضعیت قرمز قرار گیرد.

وی، تعداد بیماران کرونایی بستری شده در مراکز درمانی تربت‌حیدریه را ۱۱۲ نفر اعلام کرد و  ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته با جان باختن سه بیمار دیگر، مجموع فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا از ابتدای شیوع آن تاکنون در این شهرستان به ۱۵۱ نفر افزایش یافت.

فرماندار تربت‌حیدریه با ابراز نگرانی از روند افزایش ابتلای افراد به ویروس کرونا در این شهرستان گفت: کنترل این ویروس بدون همراهی و همکاری شهروندان به ویژه اصناف و بازاریان امکان پذیر نیست و در صورت ادامه این وضعیت ناچار به اعمال محدودیت و ممنوعیت‌های بیشتر هستیم.

وی افزود: مردم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اجرای صحیح فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، با مدافعان سلامت همکاری کنند تا شاهد شکست این ویروس باشیم.

رستمی ادامه داد: بر اساس تصمیم ستاد شهرستانی مقابله با کرونا و تایید ستاد استانی، تعطیلی آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس تربت‌حیدریه تا ۱۵ آبان ماه تمدید ‌شد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۹۶ هزار و ۹۴۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۴ هزار و ۱۱۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۷۲ هزار و ۵۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha