ویزیت بیماران در مراکز ۱۶ ساعته همدان رایگان است

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: ویزیت و معاینه بیماران در مراکز ۱۶ ساعته منتخب معاونت بهداشتی به صورت رایگان صورت می‌گیرد بنابراین از شهروندان درخواست می‌شود در صورت داشتن علائم بیماری کرونا به این مراکز برای معاینه توسط پزشک مراجعه کنند.

دکتر محمد طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مراکز منتخب برای دسترسی آسان همه هم استانی های برای دریافت خدمات پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در نظر گرفته شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: این مراکز از ساعت هشت صبح تا ۱۲ شب به مدت ۱۶ ساعت فعال بوده و نسبت به معاینه مراجعه کنندگان به ویژه افراد مبتلا به ویروس کرونا اقدام می‌کنند.

دکتر طاهری بیان کرد: برخی با این باور که در صورت حضور در این مراکز احتمال ابتلای آنها به ویروس بیشتر می شود و به این محل ها مراجعه نمی کنند در صورتی شهروندان به هیچ وجه نباید نگران این موضوع باشند.

وی گفت: یکی از نگران اصلی کادر پزشکی افزایش دامنه بیماری است با این توصیف که احتمال فروکش کردن بیماری در دهه سوم آبان سپس اوج گرفتن آن زیاد است همچنین با ورود به فصل زمستان و در دی ماه با موج شدید این بیماری مواجه خواهیم بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهارداشت: شمار مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا از روز گذشته تاکنون ۷۰۷ مورد بوده است که از این تعداد ۲۴ تن در بخش آی سی یو بستری شده است.

طاهری ادامه داد: ۱۴ تن در شبانه روز گذشته در استان همدان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که این آمار دست کم در ۲ ماه گذشته بی سابقه بوده است.

۱۱ مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و ۱۳ مرکز سلامت شبانه روزی در همدان فعال است.

به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران کرونا در کشور تا چهارشنبه هفتم آبان ماه به ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر و شمار جانباختگان به ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده است و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز، هشدار و زرد کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها