خلاهای قانونی در مبارزه با مواد مخدر باید احصا و برطرف شود

قزوین- ایرنا- نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون مبارزه با مواد مخدر باید در جهت بازدارندگی و کارآمدی مجازات‌ها باشد، گفت: این قانون باید سخت و بازدارنده باشد به همین سبب ضروری است خلاهای قانونی در حوزه مبارزه با مواد مخدر احصا شده و در اسرع وقت برطرف شود.

به گزارش ایرنا، لطف‌الله سیاهکلی روز پنجشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد ، افزود: متاسفانه در مبارزه با مواد مخدر سنتی عمل می‌کنیم در صورتی که باید با استفاده از فناوری اطلاعات توزیع ماده مخدر را کنترل کنیم.

وی اظهار داشت: نبود یک برنامه منسجم در حوزه مبارزه با مواد مخدر مشکلات زیادی را در این حوزه به وجود می‌آورد، زیرا خطاهای انسانی در سیستم‌های غیر رایانه‌ای بسیار زیاد است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه تخلفاتی از سوی دستگاه‌های اجرایی در حوزه مواد مخدر وجود دارد در صورتی که اگر از فناوری‌های نوین در راستای مبارزه با این بلای خانمانسوز بدرستی استفاده شود آمار تخلفات انسانی سهوی و عمدی نیز به حداقل خواهد رسید .

سیاهکلی با بیان اینکه کاهش مجازات باید در کنار افزایش فناوری قرارگیرد؛ افزود: امروزه افرادی که جرمی را مرتکب می‌شوند تنها به زندان افتاده و در برخی مواقع مدت حبس آنان نیز کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در مبارزه با مواد مخدر سنتی عمل می‌شود و در مرزها سیستم‌های سنتی جوابگو نیست تاکید کرد: اگر از فناوری‌های نوین در امر مبارزه با مواد مخدر استفاده شود و لحظه به لحظه پلیس در جریان اقدامات و فعالیت‌های این افراد در مرزها قرارگیرد قطعا جرائم در حوزه‌های مختلف نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بروز رسانی تجهیزات در زندان‌ها برای مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: با تمام توان در راستانی اصلاح  قانون مبارزه با مواد مخدر تلاش خواهیم کرد و مجدانه پیگیر آن هستیم.

سیاهکلی خاطر نشان کرد: در بحث مبارزه به مواد مخدر عزم جدی همه مسوولان را می طلبد و این کار بزرگ با همکاری و همراهی مردم  و مسوولان امکان پذیر خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =