نظارت‌های جدی بر اعمال محدودیت‌های کرونایی در خرمدره انجام می‌شود

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: طبق اعلام ستاد ملی کرونا محدودیت‌های کرونایی درشهرستان خرمدره شامل مشاغل رده ۲، سه و چهار از اواسط هفته گذشته اعمال شده که بر نحوه اجرای این مهم نظارت‌های لازم انجام و با متخلفان نیز از سوی مراجع ذی ربط برخورد خواهد شد.

خدابخش مرادی نافچی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در خرمدره همچنان اجرا می شود افزود: در صورت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در این شهرستان بطور طبیعی محدودیت‌ها تمدید خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت کرونایی شهر زنجان نیز اظهار داشت: اعمال هر گونه محدویت در این استان به ویژه شهر زنجان بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا و ستاد استانی است و انجام چنین کاری به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عموم به ویژه صنوف بستگی دارد.

مرادی نافچی تصریح کرد: هر چه رعایت میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی افزایش یابد به خصوص استفاده از ماسک نیز نمود بیشتری داشته باشد نتیجه آن کاهش شمار مبتلایان، بستری و فوتی ها خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس از شهروندان زنجانی تقاضا می شود با توجه به وضعیت قرمز کرونایی موارد یاد شده را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند و از طرفی ستاد کرونا، اصراری بر اعمال محدودیت ها ندارد و میزان همکاری بین مردم، اصناف و واحدهای تولیدی، مراکز ارائه خدمات عمومی افزایش داشته باشد بطور طبیعی سلامت و همزیستی مناسب با کرونا خواهیم داشت.

مرادی نافچی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیماری، باید سلامت را محور اصلی زندگی اجتماعی خود، خانواده و جامعه قرار داد، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته ۶۵ درصد ظرفیت بیمارستان های این استان به بستری بیماران کرونایی اختصاص داده شده است.

این مسؤول ابراز امیدواری کرد، با کاهش مبتلایان و بستری های کرونایی خدمات دیگر به بیماران نیز متوقف نشود.

وی خاطرنشان کرد: این استان تدابیر و پیش بینی‌های لازم را در شرایط مختلف کرونایی اندیشیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =