۴۸ هزار پرنده مهاجر در تالاب‌های چهارمحال وبختیاری فرود آمدند

شهرکرد- ایرنا- مدیر اداره حفاظت محیط زیست بروجن چهارمحال و بختیاری از فرود و استقرار بیش از ۴۸ هزار پرنده مهاجر آبزی در تالاب‌های بین‌المللی گندمان و چغاخور و تالاب محلی علی‌آباد این شهرستان خبر داد.

مرتضی منصوری روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این تعداد پرنده آبزی و کنار آبزی از خانواده لک‌لک‌ها،مرغابی سانان، خروس کولی، حواصیل، پرستوی دریایی، کشیم کوچک و بزرگ، چنگرها، اگرت‌ها، غاز خاکستری، درنای خاکستری، گنجشک سانان و کاکاهای دریایی هستند.
وی پیش‌بینی کرد: با آغاز دومین ماه فصل پاییز و آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر از منطقه سردسیری سیبری و آسیای میانه به سمت خلیج فارس،بیش از ۱۸ هزار پرنده مهاجر در تالاب  گندمان ، ۲۵ هزار قطعه  چغاخور و پنج هزار قطعه نیز در تالاب علی‌آباد فرود آید تا دی‌ماه امسال به 100 هزار قطعه خواهد رسید.
منصوری، شکار پرندگان در تالاب‌های حفاظت شده این شهرستان را ممنوع اعلام کرد و از مردم خواست با توجه به اینکه امکان آلوده بودن این پرندگان مهاجر به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود دارد، از نزدیک شدن به آنها خودداری کنند.
رییس حفاظت از محیط زیست شهرستان بروجن  از عمده دلایل فرود آمدن پرندگان مهاجر در تالاب‌های بروجن را، ایجاد و برقراری مسائل زیست حفاظتی از سوی محیط‌بانان، آب و هوا و مستعد بودن زیستگاه اعلام و تاکید کرد:نصب دوربین مداربسته دیجیتال در منطقه حفاظت شده تالاب‌های گندمان و چغاخور از دیگر دلایل افزایش و ماندگانی پرندگان مهاجر در این منطقه است. 

به گزارش ایرنا، تالاب‌های بین‌المللی چغاخور و گندمان در شهرستان بروجن در ۷۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =