چند خبر کوتاه از کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار جانباختگان کووید۱۹ استان به ۲۰۵ نفر رسیده ‌و شمار مبتلایان این بیماری سیر صعودی دارد.

پرویز یزدان‌پناه در این باره افزود: هم اکنون ۳۳۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢١ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ هزار و ۶۷۶ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 یزدان پناه ابراز داشت: بسیاری از افراد با وجود زدن ماسک، بخاطر حضور در تجمعات (حتی در فضای باز) و نیز استفاده از آسانسور و حضور فضای بسته و محدود مانند دستشویی و اطاق پرو لباس و... مبتلا به کرونا می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه ‌و بویراحمد گفت: اگر ویروس در یک فضای بسته و محدود منتشر شود حتی با وجود روشن بودن فن تهویه؛ ممکن است دقایق طولانی در فضا مانده و افراد را آلوده کند.

وی خواستار استفاده عمومی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از یکدیگر(حدود ۲ متر)، شست و شوی مرتب دستها، ضد عفونی کردن دستگیره ها، کارت بانکی، کلید، تلفن همراه شد، همچنین عدم حضور در هر نوع تجمعی حتی تجمعات خانوادگی، پرهیز از سفر و رفتن به مکان های شلوغ و بسته، عدم حضور در مکان های پرخطر مانند مطب ها، کلینیک ها، موسسات پزشکی، بیمارستانها، بانک ها، دفاتر پیشخوان، وسایل نقلیه عمومی، خیابانهای شلوغ، پاساژها و مغازه های بدون تهویه مناسب و... را خواستار شد.


دستگیری سارقان منازل با اعتراف به ۶ فقره سرقت در یاسوج

فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد از دستگیری ۴ نفر سارق حرفه ای منازل با اعتراف به ۶ فقره سرقت و مقادیر زیادی اموال مسروقه از آنها خبر داد.

سرهنگ ً علی کرم بازیان ً اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع چند فقره سرقت از منازل در سطح شهرستان بویراحمد موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی، با انجام تحقیقات پلیسی گسترده و گشت زنی های هدفمند ۴ سارق را شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.

بازیان تصریح کرد: متهمان در بازجویی های اولیه به ۶ فقره سرقت از منازل در سطح شهرستان بویراحمد اعتراف و مقادیر زیادی اموال مسروقه از جمله یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی، ۶ عدد درب آهنی، ۲ عدد درب آلومینیومی، یک عدد آبگرمکن دیواری، ۱۰ عدد شیر آلات اهرمی، یک عدد کباب پز، ۳۱۰ عدد قلیان، ۵۰ کیلو گرم گردو، ۳۶۰ عدد فلاکس، ۴۰ دستگاه بخاری، ۲ دستگاه قهوه ساز، یک دستگاه آبمیوه گیری، ۶ عدد موتور یخچال، مقداری لوله و اتصالات سرویس بهداشتی، یک دستگاه همزن تخمه، ۲۰۰ عدد لامپ ال ای دی، فیوز برق، ۲۰۰ کیسه ذغال و ۱۱ عدد درب چوبی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه یک نفر مالخر در این رابطه دستگیر و یک دستگاه خودروی وانت و یک دستگاه موتورسیکلت متعلق به آنان نیز توقیف شد، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

محکومیت ۱۱ میلیاردی قاچاقچیان پارچه در یاسوج 

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماموران انتظامی استان (اداره مبارزه قاچاق کالا و ارز) با همکاری ماموران انتظامی یکی از استان های همجوار، توانستند خودروی کامیون حامل کالای قاچاق را توقیف کنند.

 براتعلی صالحی افزود: ماموران در راستای اجرای طرح مبارزه با خودروهای حامل کالای قاچاق در محور مواصلاتی یاسوج به اصفهان به صورت نامحسوس این خودرو را شناسایی کردند.

صالحی تصریح کرد: پس از بازرسی کامیون، مقادیر زیادی کالای قاچاق خارجی به مقدار ۱۸۲ طاقه پارچه کشف و ضبط کردند و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی عنوان کرد: رئیس شعبه دوم تعزیرات  پس از دریافت گزارش، تحقیقات و استعلامات خود را آغاز کرد.

صالحی بیان کرد: شعبه دوم بدوی با محرز شدن تخلف از سوی متهمان علاوه بر ضبط کالای مکشوفه  به محکومیت مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد ریال در حق صندوق محکوم کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =