اتمر: گسترش همکاری‌های دوجانبه با ایران، اولویت‌ سیاست خارجی افغانستان است

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان در گفتگوی ویدیویی با وزیر نیروی ایران گفت که گسترش همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های اقتصادی و تبادل تجربه‌های فنی میان دو کشور، از اولویت های سیاست خارجی افغانستان در رابطه با ایران است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آوای افغانستان روز پنجشنبه با اعلام این مطلب افزود: محمدحنیف اتمر عصر روز گذشته (چهارشنبه) با رضا اردکانیان وزیر نیرو و رئیس هیات ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌ها میان افغانستان و ایران، از طریق ویدیو کنفرانس گفت و گو کرد.

اتمر با اشاره به جایگاه جمهوری‌ اسلامی‌ ایران در سیاست خارجی این کشور و دیدارهای اخیرش با مقامات آن کشور، گفت که گسترش و تقویت همکاری‌های دو جانبه در عرصه‌های اقتصادی، تجاری، امنیتی و تبادل تجربه‌های فنی میان متخصصین دو کشور، اولویت سیاست خارجی افغانستان در رابطه با کشورهای منطقه‌ به ویژه ایران است.

بر اساس این گزارش، طرفین در این گفت وگوی ویدیویی درباره طرح‌های گسترش همکاری در زمینه انتقال انرژی، توسعه تجارت و ترانزیت، افتتاح خط آهن خواف-هرات، پیشنهادها در زمینه سرمایه گذاری‌های مشترک، آمادگی‌ها در مورد برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌ها، نهایی سازی  یادداشت تفاهم میان دو کشور و سند جامع همکاری میان کابل و تهران، صحبت و تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =